Nowa fabryka Schöck w Tychach już otwarta

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Tychach odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Schöck, wiodącego producenta elementów do izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Podczas uroczystości zaproszeni goście poznali nie tylko tajniki produkcji łączników termoizolacyjnych Isokorb, ale usłyszeli również o planach firmy na najbliższy okres.

Nowa fabryka Schöck w Tychach już otwarta

Nowy zakład produkcyjny firmy Schöck jest zlokalizowany w polskim zagłębiu gospodarczym i funkcjonuje od początku tego roku. Tyski zakład wytwarza rozwiązania, które trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Produkty pochodzące z polskiej fabryki wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

Główna siedziba firmy Schöck zlokalizowana jest w urokliwej Badenii-Wirtembergii w południowych Niemczech. Jest to bogaty turystycznie region, w którym odbywa się wiele festiwali. Podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Tychy zamieniły się w małe Baden-Baden, gdzie odbył się najlepszy w Polsce "Oktoberfest".

Przy biesiadnych stołach na gości czekały specjały kuchni naszego zachodniego sąsiada podawane przez obsługę w tradycyjnych strojach. Obiad umilała Krapkowicka Orkiestra Dęta, a odrobiną magii zachwycił pokaz "Magiczna ulica Piotra Szumnego".

Otwarcie fabryki Schöck w Tychach

- Działamy zgodnie z filozofią pana Eberharda Schöck „Nigdy nie można się zatrzymywać. By odnieść sukces, trzeba rozwijać nowe rzeczy lub ulepszać te istniejące" - tymi słowami Janusz Kumor, dyrektor zarządzający i członek zarządu polskiego oddziału firmy Schöck, powitał wszystkich zgromadzonych gości, wyrażając jednocześnie nadzieję na to, że otwarcie nowej hali będzie stanowiło również otwarcie nowej, bogatej w sukcesy kolejnej dekady w historii polskiego oddziału firmy Schöck.

Z kolei Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck mówił, że nowa fabryka Schöck ma 4.060 m2 powierzchni, z czego 3.500 m2 stanowi hala produkcyjna - zatem tak duża powierzchnia daje firmie większe możliwości rozwoju.

Dzięki temu Schöck będzie w stanie przyjąć znaczenie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych. Z gromkimi brawami spotkało się przemówienie Alfonsa Hörmann, które podkreślił, że zakład produkcyjny w Tychach jest obecnie najlepszym ze wszystkich zakładów grupy Schöck.

Sporym zaskoczeniem dla firmy oraz przybyłych gości było pojawienie się na scenie przedstawiciela Politechniki Częstochowskiej, który wręczył Alfonsowi Hörmann medal za zasługi. Podkreślił on ekologiczność, energooszczędność i wysoką jakość produktów, ale również wartości edukacyjne, którymi kieruje się firma Schöck, szkoląc studentów czy projektantów.

Wręczenie medalu Alfonsowi Hörmann

Alfons Hörmann, prezes zarządu firmy Schöck oraz przewodniczący Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego poprosił, aby medal pozostał w Tychach, by przypominać pracownikom o tym, jak ważne ogniwo stanowi tyski zakład.

Po gorących i wzruszających przemówieniach nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi - a tym samym oficjalne otwarcie zakładu. Przecięcia dokonali wspólnie Alfons Hörmann, Janusz Kumor, Czesław Gąsiorek, dr Harald Braasch, Thomas Stürzl, August Brügel oraz Chris Willett.

Plany rozwoju firmy Schöck w Polsce

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Tychach to początek wielu zmian, które w ciągu kolejnych miesięcy zostaną wdrożone w firmie Schöck.

- W tym roku przeprowadziliśmy się do nowego obiektu, wprowadzamy zmianę nazewnictwa łączników termoizolacyjnych oraz nowy łącznik o nazwie Alphadock. Dalej będziemy rozwijać współpracę z zakładami prefabrykacji w zakresie kotew termoizolacyjnych Isolink stosowanych do produkcji ścian zespolonych i trójwarstwowych - zapowiada Janusz Kumor.

Oficjalne otwarcie połączone było ze zwiedzaniem zakładu. Przybyli na uroczystość goście: przedstawiciele firmy Schöck, na czele z Alfonsem Hörmann, prezesem zarządu firmy Schöck, którzy przyjechali prosto z Baden-Baden oraz osoby z polskiego oddziału firmy Schöck: dyrektor zarządzający Janusz Kumor oraz kierownik zakładu - Czesław Gąsiorek, przedstawiciele KSSE Tychy, dziennikarze oraz partnerzy biznesowi firmy Schöck - mieli okazję poznać sekrety produkcji najpopularniejszych łączników termoizolacyjnych Isokorb.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT