Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli – wielofunkcyjność na miarę potrzeb regionu

Piłka nożna to nieustannie jedna z najbardziej popularnych aktywności fizycznych. Lubimy ją nie tylko oglądać z perspektywy kibica, ale i bezpośrednio uczestniczyć w zmaganiach sportowych. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli ma szansę stać się jednym z najważniejszych ośrodków treningowych w Polsce. Nowoczesna inwestycja, to nie tylko płyta boiska, ale również rozległa trybuna, kryta hala pneumatyczna i boiska treningowe. Jest to także przykład unikalnej realizacji z wykorzystaniem niestandardowych, projektowanych specjalnie dla potrzeb tego obiektu łączników Schöck Isokorb, a także trzpieni dylatacyjnych firmy Schöck.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli – wielofunkcyjność na miarę potrzeb regionu

Ze stadionu w Stalowej Woli będą mogli korzystać sportowcy z całego kraju - zgrupowania, kilkudniowe obozy szkoleniowe, a przede wszystkim aktywnie działające w regionie szkółki dla dzieci i młodzieży. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powstaje w miejscu starego stadionu przy ulicy Hutniczej, gdzie zburzono dawną trybunę i rozpoczęto prace nad nową trybuną o konstrukcji żelbetowo-stalowej, z efektownym zadaszeniem. Wszystko to idzie w parze z solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań od czołowych producentów z branży budowlanej, takich jak firma Schöck.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej z myślą o przyszłości

Piłkarze światowej czołówki zgodnie podkreślają, jak ważny wkład w rozwój ich umiejętności miały lokalne szkółki, w których stawiali pierwsze kroki na boisku. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej to obiekt, który powstaje z myślą o wszystkich amatorach tego sportu, ale przede wszystkim o młodych zawodnikach.

Już dziś stadion cieszy się zainteresowaniem ze strony okolicznych powiatów, które są zainteresowane treningami na ukończonym boisku. Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej ma wychowywać przyszłych reprezentantów Polski. Obecna murawa poza terenem budowy w Stalowej Woli, dzięki licznym treningom i meczom sparingowym, pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna w regionie i jak bardzo mieszkańcy potrzebują obiektu spełniającego najnowsze wymogi, pełniącego swoje funkcje na światowym poziomie.

Elementy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej oprócz trybuny głównej i oczywiście boiska, będzie wyposażone w pełne zaplecze szatniowo-socjalne i restauracyjne. Płyta główna będzie miała system podgrzewania i oświetlenia, tak by mogła służyć piłkarzom i kibicom bez względu na porę dnia czy roku. Projekt, oprócz boisk treningowych o naturalnej, trawiastej murawie, przewiduje także boisko ze sztuczną nawierzchnią w hali pneumatycznej.

Projektanci nie zapomnieli również o nowym parkingu, ogrodzeniu, ciągu komunikacyjnym i wsparciu technologicznym, takim jak tablica świetlna czy stacja elektroenergetyczna. Władze miasta pragną zadbać o wszystkie potrzeby, komfort i wymagania mieszkańców Stalowej Woli względem tej inwestycji, dlatego wybierając rozwiązania konstrukcyjne, zdają się na solidne wykonanie i sprawdzone przez specjalistów z branży budowlanej, produkty.

Wykonanie skomplikowanej geometrii ram nośnych trybuny nie byłoby możliwe bez materiałów najwyższej jakości, takich jak zaprojektowana specjalnie dla potrzeb tej inwestycji nietypowa wersja łącznika Schöck Isokorb oraz trzpień dylatacyjny SLD.

Wykonawca - warszawska firma Budimex ma za zadanie dopilnować stworzenia obiektu, który od jesieni 2018 będzie już mógł tętnić życiem. To właśnie w tym okresie, poza sezonem letnim, zostaną zweryfikowane możliwości infrastruktury i boiska do trenowania.

Stalowa Wola poprzez stadion ma szansę stać się ważnym ośrodkiem treningowym dla młodzieżowych kadr piłki nożnej z województw podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz klubów z całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem regionu południowo - wschodniego, gdzie takich ośrodków nie ma.

Funkcjonalność dostosowana do potrzeb młodzieży

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej będzie idealnym miejscem zarówno dla młodzików, zawodowych sportowców, jak i mieszkańców Stalowej Woli, którzy będą mogli brać udział w licznych wydarzeniach, rozgrywkach oraz zawodach. Na pewno wraz z otwarciem stadionu wzrośnie ilość atrakcji w regionie.

Podgrzewana płyta główna wraz z oświetleniem boiska i całym niezbędnym zapleczem sanitarno-restauracyjnym na pewno będzie komfortowym miejscem do ćwiczeń i rozgrywek dla zawodników. Wygodne trybuny z zachwycającym zadaszeniem pozwolą natomiast mieszkańcom Stalowej Woli i przyjezdnym kibicom na emocjonujące spędzenie wolnego czasu w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

Architekci z biura projektowego Marka Gierulskiego wraz z projektantem konstrukcji Pracownią JKPROJEKT zadbali o to, by Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej było nie tylko atrakcyjnym obiektem sportowym, ale przede wszystkim – by jego konstrukcja i wykorzystane materiały były najwyższej jakości i dawały gwarancję komfortu użytkowania.

W trosce o komfort i trwałość na lata

Podczas tworzenia Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej dużą wagę przyłożono do rozwiązań, które zapewniają trwałość na lata tak, by obiekt służył miastu przez długi czas. Skupiono się na systemach, które wyeliminują możliwość postawania konstrukcyjnych problemów w przyszłości. Do mocowania płyt - zwłaszcza nad pomieszczeniami technicznymi - użytych zostało 4195 sztuk łączników Schöck Isokorb. Ich znaczna większość to rozwiązania nietypowe, zaprojektowane i dostarczone z Baden Baden specjalnie dla potrzeb stadionu w Stalowej Woli.

Schöck Isokorb to nośny element izolacji, który posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej i jest systemem dedykowanym wszystkim połączeniom żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal. Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany, a więc stanowi jej naturalną kontynuację. Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji.

Podczas budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej wykorzystano już również 189 sztuk trzpienia dylatacyjnego SLD firmy Schöck, który dzięki łatwości w montażu, zmniejsza czas realizacji i zapewnia wysoką trwałość konstrukcji. Użycie trzpienia eliminuje potrzebę wykorzystania dodatkowych materiałów i pozwala na połączenie poszczególnych płyt w niewidoczny sposób. Wszystkie elementy są ukryte, gwarantując jednocześnie stabilność budynku i bezpieczeństwo pod względem ochrony przeciwpożarowej. Wykonany ze stali szlachetnej wysokiej jakości trzpień SLD jest również odporny na działanie korozji.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej odpowiada na oczekiwania zarówno osób, które będą chciały spędzić aktywnie czas w mieście, jak i tych, które szukają nowoczesnego miejsca do ćwiczeń i rozgrywek. Będzie to jedyne takie miejsce w regionie, w którym będziemy mogli korzystać z wszelkich udogodnień oraz najnowszych rozwiązań dla zawodników i kibiców. Ponadto zastosowanie innowacyjnych technologii zapewni mieszkańcom Stalowej Woli oraz przyjezdnym gościom pełen komfort użytkowania obiektu na lata.

Źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT