Płyty ogólnobudowlane z wełny kamiennej PAROC

Płyty z wełny kamiennej, stosowane w budownictwie, są uosobieniem elastyczności, oferując szeroki zakres właściwości fizycznych oraz różnorodność zastosowań.

Płyty ogólnobudowlane z wełny kamiennej PAROC

Materiały z wełny kamiennej są cenione za ich zdolność do adaptacji w różnorodnych warunkach, oferując doskonałą izolację termiczną i akustyczną, odporność na ogień oraz trwałość.

Ich zastosowanie jest wszechstronne, obejmując izolację ścian, dachów, podłóg oraz wiele innych elementów konstrukcyjnych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym.

Dodatkowo, wełna kamienna jest materiałem przyjaznym dla środowiska, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną w kontekście współczesnych trendów budowlanych i norm ekologicznych.

Wariant podstawowy, czyli PAROC Solid (λ = 0,037 W/mK) sprawdza się m.in. jako izolacja akustyczna i przeciwpożarowa ścianek działowych, stropów poddaszy nieużytkowych i dachów skośnych, choć z powodzeniem wykorzystamy ją także do ocieplenia ścian zewnętrznych domu.

Krokiem w kierunku większej energooszczędności obiektu będą płyty PAROC Ultra (λ = 0,035 W/mK), które przede wszystkim nadają się do izolacji termicznej obudowy obiektu: ścian zewnętrznych oraz newralgicznych i narażonych na mostki termiczne dachów skośnych.

Rozwiązaniem dla obiektów o zerowym lub niemal zerowym zużyciu energii jest z kolei płyta PAROC Ultra plus (λ = 0,034 W/mK).

Dzięki bardzo niskiej przewodności cieplnej i optymalnej gęstości, rozwiązanie może być stosowane wszędzie tam, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna – zwłaszcza w konstrukcjach szkieletowych, wymagających wciśnięcia izolacji pomiędzy żebra, takich jak fasady wentylowane czy dachy krokwiowe.

Niezależnie od wariantu lambdy, wszystkie płyty ogólnobudowlane PAROC są niepalne (klasa reakcji na ogień A1) i bardzo dobrze pochłaniają dźwięki.


Źródło i zdjęcia: PAROC

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT