Ocieplenie garażu – jak zminimalizować koszty ogrzewania zimą?

Domowy garaż nie wymaga tak wysokiej temperatury jak wnętrza mieszkalne, lecz jego nadmierne wychłodzenie w zimie może prowadzić do dużych strat ciepła przez ściany i stropy graniczące z częścią mieszkalną, szczególnie podczas mroźnych zim. Na szczęście istnieją sposoby na zredukowanie tych strat i towarzyszących im kosztów. Kluczowym działaniem jest ocieplenie garażu, co zmniejsza utratę energii. Dowiedz się, jak obniżyć koszty ogrzewania.

Ocieplenie garażu – jak zminimalizować koszty ogrzewania zimą?

Ocieplenie garażu – zredukuj koszty ogrzewania

Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych materiałów do izolacji termicznej ścian i dachu. To właśnie przez te powierzchnie ucieka najwięcej ciepła - w sumie nawet 40-60%!

I choć w garażu zwykle panuje niska temperatura, to jednak dobrze zaizolowana przestrzeń wpływa również na ciepło w domu. Zwłaszcza, jeśli garaż jest z nim połączony.

Oto, jakie prace trzeba przeprowadzić, żeby uszczelnić garaż:

 • ocieplenie ścian,
 • ocieplenie dachu,
 • ocieplenie drzwi (jeśli z garażu bezpośrednio wchodzi się do domu),
 • ocieplenie podłogi: zastosuj wełnę mineralną w formie mat lub płyt, a następnie pokryj ją odpowiednim materiałem wykończeniowym,
 • uszczelnienie okien,
 • ocieplenie drzwi garażowych.

Pełna termoizolacja pomieszczenia, które często pełni rolę gospodarczego lub niewielkiego warsztatu, poprawi komfort użytkowania, a Ty zużyjesz mniej energii do ogrzania. Wysokie koszty ogrzewania zawsze bolą, tym bardziej jeśli chodzi o garaż, w którym nie spędzasz całego dnia.

Nawet najlepszy grzejnik nie poradzi sobie, jeśli dach, podłoga i ściany pozostaną nieocieplone. Straty ciepła w sezonie grzewczym będą tak duże, że rachunki za ogrzewanie domu wzrosną, a urządzenie grzewcze będzie pracowało ponad miarę, żeby wyrównać ubytek energii cieplnej.

Zamiast styropianu, do ocieplania garażu wybierz wełnę mineralną szklaną i skalną, która wykazuje lepsze właściwości podczas użytkowania:

 • zapewnia wysoką skuteczność termoizolacyjną,
 • skutecznie redukuje przewodzenie ciepła,
 • jest odporna na wilgoć,
 • jest odporna na ogień,
 • ma długą żywotność i nie niszczy się w wyniku działania czynników atmosferycznych i w miarę upływu czasu.

Ocieplenie garażu wełną mineralną to inwestycja, która na dłuższą metę może przynieść znaczne oszczędności. Znacznie zmniejszy koszty ogrzewania i zwiększy komfort korzystania z garażu.

Zewnętrzne ściany garażu pokryj tynkiem, który przepuszcza parę wodną - wełna musi oddychać. Najlepszy do tego będzie tynk silikonowy.

Garaż - ocieplenie ścian płytami zespolonymi ISOVER EasyTherm.

Zmniejsz straty ciepła i rachunki za ogrzewanie

Jeśli planujesz większy remont, skorzystaj z dofinansowania z programu Czyste Powietrze lub dotacji z ulgi termomodernizacyjnej.

Dzięki pozyskanym w ten sposób pieniądzom wymienisz instalację grzewczą, rury, zamontujesz ogrzewanie podłogowe, wentylację z odzyskiem ciepła i nowe źródło ciepła, np. elektryczną pompę ciepła zamiast kotła gazowego.

W ramach wsparcia kupisz również materiały izolacyjne w postaci wełny mineralnej. Tym samym sfinansujesz kompleksową termomodernizację, która skutecznie wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania.

Domowy budżet odetchnie, a Ty zyskasz pewność, że Twój dom i garaż w pełni chronione są przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią i pożarem. Jeden generalny remont pozwoli Ci żyć komfortowo bez obaw o kolejną zimę.


Źródło i zdjęcia: ISOVER

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT