Jak tanio ocieplić mieszkanie?

Istnieje kilka prostych sposobów na ocieplenie mieszkania. Co prawda nie przyniosą tak dobrych efektów, jak wymiana okien czy ocieplenie ścian. Z drugiej strony nie wymagają one tak dużych nakładów finansowych.

Jak tanio ocieplić mieszkanie?

Zasłony termoizolacyjne to idealne rozwiązanie, jeśli nie możecie akurat wymienić czy uszczelnić okien, a to właśnie one stanowią newralgiczny punkt termoizolacji mieszkania. W większości przypadków zasłony zatrzymujące ciepło składają się z trzech warstw: dekoracyjnej, izolacyjnej oraz podszewki.

Warstwa dekoracyjna daje szerokie możliwości aranżacyjne. Rodzaj materiału i kolor powinny się oczywiście wpasowywać w aranżację całego pomieszczenia. Dużą popularnością cieszą się zasłony termoizolacyjne welurowe. Ten aksamitny materiał idealnie wpisuje się w wiele eleganckich aranżacji wnętrz.

Wykładzina dywanowa to prosty i stosunkowo niedrogi sposób na ocieplenie podłogi w mieszkaniu. Jeśli zdecydowaliście się na takie pokrycie podłogi w pomieszczeniu bez ogrzewania podłogowego, możecie zastosować także dodatkową matę pod wykładzinę.

Poprawi ona właściwości termoizolacyjne i skutecznie wytłumi dźwięki dochodzące z niższych kondygnacji. Podkłady zaleca się w przypadku wykładzin o podłożu lateksowym lub tekstylnym. Dodatkowej maty nie musicie stosować w przypadku wykładzin dywanowych na podłożu piankowym lub filcowym.

Uważacie, że wykładzina dywanowa nie sprawdzi się w Waszym wnętrzu? Alternatywą dla tego rozwiązania mogą być różnego rodzaju dywany i dywaniki. Jeśli zależy Wam na poprawie komfortu cieplnego, postawcie na dywaniki z naturalnych materiałów, na przykład wełniane lub włochate dywaniki typu shaggy.

Ciepłe koce, włochate poduszki i miłe w dotyku grube narzuty to również wnętrzarskie dodatki, które pomogą przetrwać zimę. Nie poprawiają one bezpośrednio parametrów termoizolacyjnych, ale na pewno w wielu sytuacjach polepszą Wasze samopoczucie i pomogą przetrwać chłodne miesiące.


źródło i zdjęcia: Krispol

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT