Zasłony termoizolacyjne to idealne rozwiązanie, jeśli nie możecie akurat wymienić czy uszczelnić okien, a to właśnie one stanowią newralgiczny punkt termoizolacji mieszkania. W większości przypadków zasłony zatrzymujące ciepło składają się z trzech warstw: dekoracyjnej, izolacyjnej oraz podszewki.
Warstwa dekoracyjna daje szerokie możliwości aranżacyjne. Rodzaj materiału i kolor powinny się oczywiście wpasowywać w aranżację całego pomieszczenia. Dużą popularnością cieszą się zasłony termoizolacyjne welurowe. Ten aksamitny materiał idealnie wpisuje się w wiele eleganckich aranżacji wnętrz.
Wykładzina dywanowa to prosty i stosunkowo niedrogi sposób na ocieplenie podłogi w mieszkaniu. Jeśli zdecydowaliście się na takie pokrycie podłogi w pomieszczeniu bez ogrzewania podłogowego, możecie zastosować także dodatkową matę pod wykładzinę.
Poprawi ona właściwości termoizolacyjne i skutecznie wytłumi dźwięki dochodzące z niższych kondygnacji. Podkłady zaleca się w przypadku wykładzin o podłożu lateksowym lub tekstylnym. Dodatkowej maty nie musicie stosować w przypadku wykładzin dywanowych na podłożu piankowym lub filcowym.
Uważacie, że wykładzina dywanowa nie sprawdzi się w Waszym wnętrzu? Alternatywą dla tego rozwiązania mogą być różnego rodzaju dywany i dywaniki. Jeśli zależy Wam na poprawie komfortu cieplnego, postawcie na dywaniki z naturalnych materiałów, na przykład wełniane lub włochate dywaniki typu shaggy.
Ciepłe koce, włochate poduszki i miłe w dotyku grube narzuty to również wnętrzarskie dodatki, które pomogą przetrwać zimę. Nie poprawiają one bezpośrednio parametrów termoizolacyjnych, ale na pewno w wielu sytuacjach polepszą Wasze samopoczucie i pomogą przetrwać chłodne miesiące.
źródło i zdjęcia: Krispol
Komentarze