Dlaczego warto budować z drewna? Domy modułowe prefabrykowane

W drewnianych domach o konstrukcji szkieletowej z powodzeniem zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu fizyki budowli. Dzięki temu współczesne budynki wykonane w tej technologii niczym nie przypominają tych sprzed kilkudziesięciu czy nawet kilkunastu lat.

Dlaczego warto budować z drewna? Domy modułowe prefabrykowane

Dbałość o szczegóły przy konstruowaniu domów modułowych powoduje, że współczesne, szkieletowe przegrody o konstrukcji drewnianej, przy odpowiedniej eksploatacji gwarantują utrzymanie deklarowanych parametrów przez dziesiątki lat.

Drewno to surowiec ekologiczny

Poszukiwania efektywnych energetycznie, nieczasochłonnych w realizacji, prostych w prefabrykacji, przyjaznych środowisku, a przede wszystkim bezpiecznych i ekonomicznie konkurencyjnych technologii wznoszenia budynków, oznacza coraz większą przychylność dla rozwiązań wykorzystujących drewno.

Surowiec odnawialny, jakim jest drewno jest jedynym materiałem budowlanym, który jest w stanie magazynować CO2. Jeden metr sześcienny drewna wiąże około 1 tony CO2.

Podczas produkcji i obróbki elementów drewnianych, zużywa się wyraźnie mniej energii w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi, takimi jak beton czy stal, a także emituje się mniej zanieczyszczeń.

Drewno jest naturalnym surowcem budowlanym, ogólnodostępnym w każdym regionie bez ograniczeń. W Europie zasoby drewna są większe niż jego zużycie. Drewno jako produkt naturalny, można ponownie wykorzystać i w 100% nadaje się do recyklingu.

Drewno daje większe możliwości

Dzięki uprzemysłowionej produkcji, większość elementów można precyzyjnie, szybko i łatwo prefabrykować. Drewno jako materiał jest czyste i może być przetwarzane niezwykle wydajnie i precyzyjnie przy użyciu nowoczesnej stolarki budowlanej.

Standardy jakości elementów prefabrykowanych są bardzo wysokie, muszą być one idealnie wykonane, ze względu na brak możliwości wprowadzania poprawek na placu budowy.

W porównaniu z tradycyjnymi metodami budowlanymi, czas budowy jest znacznie krótszy - w rezultacie budynki są szybciej gotowe do zamieszkania, a tym samym szybciej generuje się dochody i uwalnia się moce produkcyjne do nowych projektów.

Drewno sprosta specyficznym wymaganiom

Drewno jest lekkie i ma doskonałe parametry wytrzymałościowe, dlatego szczególnie nadaje się jako materiał nośny przy rozbudowie na obszarach miejskich.

Fundamenty oraz statyka budynku, w którym dominującym materiałem budowlanym jest drewno, mogą być zwykle mniejsze i lżejsze. To nie tylko oszczędność materiałów takich jak drewno czy beton, ale także środków finansowych.

Prefabrykacja redukuje prawie do minimum hałas i zapylenie na terenie budowy. Profesjonalna logistyka znacznie zmniejsza ruch na terenie budowy na obszarach ruchu miejskiego.

Drewno inspiruje ludzi

  • Drewno tworzy zdrową przestrzeń życiową.
  • Drewno ma niską przewodność cieplną i w porównaniu z innymi materiałami daje poczucie komfortu i ciepła.
  • Powierzchnie drewniane wprowadzają do pomieszczeń element natury i pozytywną energię.
  • Drewno jest popularnym i lubianym materiałem powierzchniowym.

źródło: ISOVER

fot. otwierająca: Kronopol

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT