Czym jest szalunek tracony ICF?

ICF zwany szalunkiem traconym najczęściej występuje w formie połączenia styropianu z betonem i idealnie sprawdza się w budownictwie energooszczędnym. Poznajmy jego zalety.

Czym jest szalunek tracony ICF?

Szalunek tracony popularnie zwana ICF najczęściej wykorzystuje dwa dobrze znane na rynku materiały: styropian i beton. Styropian jest znany już od lat 50-tych ubiegłego wieku, obecnie powszechnie stosowany materiał izolacyjny na naszym rynku. Natomiast, beton jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie.

Technologia traconego szalunku ta polega na zastosowaniu zestawu pustych w środku bloczków z tworzywa izolacyjnego. Elementy szalunkowe, składa się ze sobą tak, jak klocki, budując wszystkie ściany, kształtując jednocześnie otwory drzwiowe i okienne. Po zalaniu betonem stają się integralną częścią budynku.

Szybkość i trwałość budowy szalunku ICF

Łatwość oraz szybkość montażu to główna zaleta ICF. Najpierw układa się nienośny szalunek, czyli lekkie elementy, które łatwo dociąć pod konkretny projekt na wysokość całej kondygnacji, a następnie wypełnia się mieszanką betonową.

W tej sposób powstaje dobrze zaizolowana przegroda nie wymagająca już docieplenia. Oznacza to, że na początku układamy izolację, a potem wykonujemy konstrukcję, odwrotnie niż w każdej innej technologii budowy.

Sposób budowy jest bardzo prosty i szybki, a konstrukcja bardzo trwała dzięki zastosowaniu rdzenia betonowego. Budowa jednej kondygnacji to tylko dwa dni! Brak demontażu konstrukcji również stanowi jego zaletę.

Eliminacja mostków termicznych

Wysoka precyzja oraz doskonała izolacyjność to jedna z największych zalet wykorzystania szalunku traconego. Dzięki zastosowaniu specjalnych zamków IZOClick® eliminujemy mostki termiczne, a najwyższej jakości styropian, z którego wykonane są elementy ma doskonałe parametry izolacyjne.

Doskonała izolacyjność to jedna z największych zalet wykorzystania szalunku traconego.


Bezpieczeństwo konstrukcji i doskonała izolacyjność spowodowały, że rozwiązania ICF typu IZODOM stosuje się z powodzeniem na zachodzie i północy Europy oraz w Ameryce Północnej.


źródło i zdjęcia: Izodom 2000 Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT