Budowa słupków ogrodzenia z wykorzystaniem płytek GP
Standardowe słupki składamy z elementów GU-GA (GORC® GL22) lub GUD-GAD (GORC® GL38) w taki sposób, aby łącząca je spoina pojawiała się naprzemiennie w każdej kolejnej warstwie. Jeśli chcemy poszerzyć słupki, wówczas możemy do tego użyć płytek GP połączonych łącznikiem (zamiast bloczków GM/GMD).
Zalety takiego rozwiązania: płytka GP nie ma wcięcia technologicznego widocznego na bloczkach GM/GMD. Przy większych powierzchniach poprawia to estetykę ogrodzenia.
Budowa podmurówki ogrodzenia z wykorzystaniem płytek GP
Podmurówkę ogrodzenia GORC® układamy z bloczków GM oraz z płytek GP + łącznik ŁSON (GORC® GL22) lub z bloczków GMD oraz płytek GP + łącznik ŁSOD (GORC® GL38).
Jedną warstwę podmurówki budujemy z bloczków GM/GMD, jedną warstwę z płytek GP – i tak naprzemiennie aż do uzyskania zaprojektowanej wysokości.
Początek i koniec podmurówki budujemy z bloczków GU-GA/GUD-GAD – tych samych, z których powstają słupki ogrodzenia. Powstałą konstrukcję podmurówki zalewamy betonem.
Bloczki GM/GMD oraz płytki GP są sprzedawane w komplecie w proporcji: 1 bloczek GM/GMD + 2 płytki GP + 2 łączniki ŁSON/ŁSOD. Ilości te wynikają z projektu i technologii produkcji.
Budowa pełnego muru z wykorzystaniem płytek GP
Płytki GP doskonale sprawdzają się przy budowie pełnych murów. Warto wymień dwie zalety takiego rozwiązania.
Po pierwsze - płytka GP nie ma wcięcia technologicznego widocznego na bloczkach GM/GMD. Przy pełnym murze poprawia to znacząco aspekt wizualny budowli.
Po drugie - płytka GP jest dużo tańsza od bloczka GM/GMD, więc przy dużej ilości materiału, potrzebnego do budowy wysokiego muru, wydajemy dużo mniej pieniędzy na budowę ogrodzenia.
źródło i zdjęcia: Joniec
Komentarze