Wełna mineralna
Dzięki opatentowanej technologii rozwłókniania szkła – ThermiStar stopień kompresji większości produktów ISOVER przekracza nawet stosunek 1:7, po rozpakowaniu produkt odzyskuje nominalną grubość.
Dlatego wełna szklana częściej sprawdza się w izolacji dachów skośnych, suchej zabudowy, gdzie jej sprężystość przekłada się na doskonałe wypełnienie izolowanej przestrzeni, a w konsekwencji wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną przegrody.
Dodatkowo jest lekka, nie obciąża np. konstrukcji dachu. Z kolei wełna skalna jest chętniej stosowana np. do fasad w metodzie lekkiej mokrej (BSO, ETICS), czy dachów płaskich. Doskonała izolacyjność termiczna wełny mineralnej, tak szklanej, jak i skalnej, pozwala zmniejszyć straty związane z ucieczką ciepła.
Wełny szklane ISOVER charakteryzują się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda (λ) na rynku, już od 0,030W/mK. Dzięki temu zimą ciepło zostanie zatrzymane we wnętrzu, a latem budynek nie będzie się nadmiernie nagrzewać.
Wełny mineralne posiadają również doskonałe właściwości akustyczne. Ponadto są niepalne - nie dopuszczają do rozprzestrzeniania się ognia, a co za tym idzie wpływają na bezpieczeństwo pożarowe budynków. Za sprawą doskonałej paroprzepuszczalności, gwarantującej swobodny przepływ pary wodnej, wełny zapewniają odpowiedni mikroklimat i trwałość konstrukcji.
A ponieważ izolujemy domy na wiele lat, warto pamiętać, że produkty z wełny mineralnej szklanej i skalnej są trwałe. Nie zmieniają właściwości termoizolacyjnych, czy ogniowych wraz z upływem czasu, nie osiadają i nie kurczą się w przegrodzie, przez co skutecznie izolują nasz dom przez długie lata.
Źródło i zdjęcia: ISOVER
Komentarze