VELUX prezentuje nowy świetlik dachowy

Nowy świetlik dachowy VELUX przeznaczony jest do niezamieszkanych i nieogrzewanych pomieszczeń. Oprócz dostarczania światła, zapewnia izolację akustyczną, chroni wnętrza przed nagrzewaniem, a jego instalacja jest szybka i prosta. Dzięki ramie do wymian łatwo można go zamontować w miejscu starego świetlika innego producenta.

VELUX prezentuje nowy świetlik dachowy

Zastosowanie nowego świetlika VELUX

Do tej pory oferta rozwiązań firmy VELUX do płaskiego dachu obejmowała produkty przeznaczone głównie do budynków mieszkalnych, składające się z okna oraz przezroczystej lub matowej kopuły, płaskiego modułu szklanego oraz sferycznego modułu szklanego z zakrzywionym szkłem. Teraz firma VELUX zdecydowała się poszerzyć portfolio tego segmentu produktów. Nowy świetlik dachowy VELUX przeznaczony jest do montażu na płaskich dachach niezamieszkanych i nieogrzewanych budynków, takich jak hale przemysłowe, magazyny, warsztaty czy garaże. Klienci mogą znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb, dzięki bogatej gamie wariantów i rozmiarów. 

Świetlik dachowy składa się z dwóch elementów:

  • podstawy z izolacją termiczną wykonanej z PCV lub włókna szklanego.
  • matowej kopuły dostępnej w wersji z akrylu lub poliwęglanu w wariancie 2-warstwowym lub 3-warstwowym.
Nowy świetlik dachowy VELUX fot. VELUX Polska Sp. z o.o.

Wysokiej klasy, wytrzymałe tworzywo kopuły jest odporne na zarysowania, przebarwienia i zabrudzenia, co sprawia, że nie wymaga konserwacji i czyszczenia przez dugi czas użytkowania. Półprzezroczysta kopuła świetlika chroni wnętrza przed nagrzewaniem, a dzięki dobremu parametrowi dźwiękoszczelności (Rw=22 dB) również przed hałasem zewnętrznym.

Matowa kopuła świetlika dachowego doprowadza do wnętrza delikatnie rozproszone światło. Wykorzystywanie naturalnego oświetlenia zamiast sztucznego wpływa na oszczędność energii, co jest szczególnie istotne w obiektach wielkopowierzchniowych. Co więcej, światło padające z góry pozwala precyzyjnie doświetlić przestrzeń roboczą lub magazynową - podkreśla Tomasz Zakrzewski, kierownik grupy produktów w firmie VELUX

Dwie wersje świetlika VELUX - otwierana i nieotwierana

Świetlik dachowy VELUX dostępny jest w dwóch wersjach - nieotwieranej lub otwieranej elektrycznie z silnikiem 230 V, który może być podłączony bezpośrednio do sieci zasilającej w budynku. W tej wersji może być zastosowany w obiektach, które - ze względu na wykonywane procesy czy długość czasu pracy ludzi - wymagają wietrzenia. Co więcej, w dowolnym momencie użytkowania, jeśli zajdzie taka potrzeba, świetlik nieotwierany można przerobić na otwierany elektrycznie.

Mniejsze hale magazynowe czy przemysłowe często są wynajmowane. Jeśli poprzedni właściciel zamontował na dachu świetlik nieotwierany, a obecny najemca potrzebuje wersji otwieranej, wystarczy, że wykorzysta zestaw sterowania elektrycznego. Jeśli na dachu znajduje się stary świetlik innego producenta z łatwością można go wymienić przy użyciu ramy do wymian i wyposażyć w elektryczne otwieraniewyjaśnia Tomasz Zakrzewski z firmy VELUX.

Nowy świetlik VELUX może być łatwo zamontowany w miejsce starego fot. VELUX Polska Sp. z o.o.
 

Parametry techniczne i cena nowego świetlika VELUX

Ponieważ w tym systemie każdy element wybieramy oddzielne, gwarantuje on instalację dopasowaną do potrzeb, a wymiana lub modernizacja świetlika dachowego jest łatwa i szybka. Wszystkie elementy są prefabrykowane, dzięki czemu idealnie do siebie pasują.

  • Świetlik montuje się w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15°.
  • Kopuła świetlika dostępna jest w wersji 2- lub 3-warstwowej, a podstawa w trzech wysokościach - 15 lub 30 cm (PCV) oraz 50 cm (włókno szklane).
  • Do wyboru mamy 10 rozmiarów świetlika dachowego VELUX (szer. x wys.) - od 60x60 cm do 200x100 cm.

Cena ustalona przez producenta to 1639 zł.

 

źródło i zdjęcia: VELUX Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT