Nowość! Bezprogowe przejście RAUCERO firmy REHAU

Zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu przejścia między mieszkaniem a tarasem, balkonem czy podestem schodów zewnętrznych to wyzwanie dla producentów stolarki. Firma REHAU wprowadza na rynek nowe rozwiązanie techniczne: bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO i GENEO.

Nowość! Bezprogowe przejście RAUCERO firmy REHAU

Koncepcja architektury bez barier zakłada, że główna przestrzeń komunikacyjna w domach czy mieszkaniach powinna być pozbawiona przeszkód. Ułatwi to osobom starszym, mającym kłopoty z poruszaniem się, a także rodzicom z małymi dziećmi przejście lub przejechanie bez ryzyka uderzenia czy potknięcia.

Przyjazne użytkownikom rozwiązania powinny się pojawiać już przy samym wejściu do mieszkania. Jednym z nich jest usunięcie bariery, jaką stanowiły do tej pory progi drzwiowe.

Próg 0 mm firmy Rehau.

System progu 0 mm RAUCERO firmy Rehau

Aktualne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki mówią, iż wysokość progów nie może przekroczyć 0,02 m. Jednakże dążeniem architektów i producentów stolarki jest zaprojektowanie wejścia do mieszkania, które jest całkowicie pozbawione progu, a jednocześnie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, wilgoci i niskich temperatur.

Odpowiadając na potrzeby rynku, firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO i GENEO. To rozwiązanie zgodne z normą DIN 18040, przebadane z wymaganiami RAL o optymalnych parametrach cieplnych i o ciekawym wzornictwie.

Zastosowano w nim próg zrównany z poziomem posadzki (czyli próg 0 mm), który zapewnia większy komfort przy przechodzeniu i łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości.

Rozwiązanie REHAU może być wykorzystane w drzwiach wejściowych, balkonowych i balkonowych ze słupkiem ruchomym w wersji U/R. Drzwi mogą być ryglowane w progu, a w skrzydle można zastosować okucie obwiedniowe.

Okucia wykorzystywane w tym rozwiązaniu to U/R MULTI MATIC z MULTI ZERO hakownicą (w przypadku ryglowania w podłodze) lub U/R MULTI MATIC firmy MACO (bez ryglowania w podłodze). Aby chronić wnętrze mieszkania przed wpływami atmosferycznymi, zastosowano opadającą uszczelkę umieszczoną pod skrzydłem w izolowanym termicznie profilu adaptacyjnym.

Optymalne odwodnienie zapewnia zewnętrzna rynna drenażowa, dzięki której woda odprowadzona jest na zewnątrz izolacji budynku i nie naraża go na zawilgocenie.

Więcej szczegółów odnośnie nowego rozwiązania można uzyskać u przedstawicieli REHAU.

Źródło, zdjęcia, film: REHAU

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE