Powierzchnie meblowe RAUVISIO mają już 10 lat!

W roku jubileuszowym powierzchnie meblowe REHAU są bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek. 10 lat temu REHAU pokazał własną interpretację frontów meblowych: purystyczny design, nowy wygląd i świetnej jakości materiały. Od tego czasu producent stworzył kolejny wymiar elementów meblowych.

Powierzchnie meblowe RAUVISIO mają już 10 lat!

Obecnie REHAU nie tylko podąża za projektami producentów płyt, ale także od lat projektuje własne kolekcje monolitycznych mebli.

Dziś świat meblarski zna markę REHAU Interior Solutions. Symbolizuje ona wszystko, czego projektanci mebli oczekują w procesie tworzenia: wysoką jakość produktów i kompleksowe kolekcje dekorów w połączeniu z inteligentnymi usługami, czyli całościowy pakiet „Enabling Exceptional Design”.

Dla REHAU przejście od obrzeża do powierzchni meblowych było w tamtym czasie logiczną konsekwencją w procesie rozwoju, wyjaśnia Hans Peter Mehnert, szef działu Furniture Systems and Components w REHAU:

Elementem naszego DNA jest zastępowanie innych materiałów polimerami i nadawanie produktom nowych, niezwykłych właściwości oraz ułatwianie ich obróbki. Dzięki obrzeżom spełniamy już wiele wstępnych warunków do podjęcia takiego kroku. Znamy materiały i procesy produkcji i obróbki. Możemy też wykorzystać naszą wiedzę w zakresie zachowania wierności kolorów, doboru dekorów, zarządzania kolekcjami i zarządzania jakością. Te kompetencje wykorzystaliśmy w przypadku płyt.

Jednak dopiero dzięki know-how w zakresie prasowania płyty nośnej i laminatu powstał gotowy do wejścia na rynek produkt RAUVISIO. Aby dojść do tego punktu i produkować powtarzalne, wysokiej jakości płyty meblowe o niezmiennych kolorach i dużej odporności na odkształcenia, REHAU zainwestował mnóstwo czasu w technologię procesu.

Po wykonaniu ostatniego niezbędnego kroku, tj. „stworzeniu gotowego monolitycznego elementu meblowego z obrzeżem wykonanym w technologii laserowej”, produkt został wprowadzony na rynek podczas targów interzum 2013.


Hans Peter Mehnert, dyrektor działu Furniture Systems and Components w REHAU.

Funkcjonalność i wzornictwo w centrum uwagi

W trakcie prac koncepcyjno-rozwojowych nad RAUVISIO, REHAU zawsze miał na uwadze wykonawców, którzy powinni czerpać korzyści z inteligentnych właściwości nowych produktów.

Oprócz funkcjonalności produkt miał przekonywać również poziomem wzornictwa. Bo jeśli w przypadku obrzeży trzeba podążać za projektami producentów płyt, to w przypadku polimerowych materiałów powierzchniowych firma wyznacza już nowe standardy i trendy.

Rezultatem są kolekcje materiałów nie tylko bardzo łatwych w obróbce i pielęgnacji, ale także przekonujących pod względem walorów wizualnych i dotykowych. Ostatnie 10 lat stało pod znakiem licznych innowacji. Klienci mogą obecnie wybierać z bogatej oferty wzorów i funkcji oraz z szerokiego spektrum zastosowań.

Nasi specjaliści śledzą międzynarodowe rynki meblarskie i monitorują branże, w których design odgrywa znaczącą rolę, takie jak przemysł motoryzacyjny, moda i przemysł kosmetyczny – mówi Hans Peter Mehnert.

A REHAU regularnie wyznacza trendy w aranżacji wnętrz dzięki własnej kolekcji kolorystycznej „Passion for colour”, odzwierciedlającej ducha współczesności. Ulepszenia produktów, takie jak wielokrotnie nagradzana kolekcja RAUVISIO Crystal Deep z subtelnym metalicznym połyskiem, wnoszą powiew świeżości do oferty materiałów powierzchniowych.

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, to dzięki RAUVISIO eco.fino już w zeszłym roku wprowadziliśmy do naszej oferty produkt, w przypadku którego cała płyta składa się w 98% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Linia wzornicza łącząca różne produkty REHAU

Funkcja, kolor, różnorodność – RAUVISIO jako materiał powierzchniowy ma wyjątkową zaletę: jest elementem jednej linii wzorniczej.

Hans Peter Mehnert:

Nie tylko przenosimy dany wzór na obrzeże, ale także na front meblowy czy żaluzje. Dzięki kompleksowemu podejściu do wzornictwa oferujemy naszym klientom prawdziwą przewagę konkurencyjną. Bo każdy, kto kiedykolwiek próbował łączyć różne materiały w tym samym kolorze, wie, jak trudno jest znaleźć „idealne połączenie”. Dzięki naszej linii wzorniczej ułatwiamy ten proces.

Po 10 latach obecności na rynku komponentów meblowych REHAU, ekspert w dziedzinie obrzeży, z powodzeniem wykonał pierwszy krok w nowy wymiar. I kontynuuje tę przygodę dzięki inspirującym, innowacyjnym produktom, przyjaznym w obróbce materiałom, zrównoważonym rozwiązaniom i komfortowym usługom.


źródło i zdjęcia: REHAU

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT