Nowy system REHAU ARTEVO laureatem programu „Odkrycie roku 2023”

Podczas VIII Międzynarodowego Forum Stolarki wręczono nagrody w programie "Odkrycie Roku 2023". Jednym z laureatów została firma REHAU, doceniona za innowacyjny system profili okiennych ARTEVO.

Nowy system REHAU ARTEVO laureatem programu „Odkrycie roku 2023”

Portal Stolarka VIP jest organizatorem programu "Odkrycie Roku", skierowanego do sektora stolarki otworowej. Program ma na celu wyróżnienie produktów i usług o charakterze innowacyjnym, ekologicznym i unikatowym, które spełniają obecne i przyszłe wymagania branży, konsumentów oraz architektów.

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła programu pod przewodnictwem Stolarka VIP, kierując się przede wszystkim innowacyjnością prezentowanych produktów. W tegorocznym, 2023, wydaniu programu, firma REHAU została uhonorowana za swój przełomowy system okiennym ARTEVO.

Więcej jakości, większe możliwości

System ARTEVO stanowi ewolucję renomowanego systemu GENEO, wytworzonego z zaawansowanego tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO X, wzbogaconego o włókna szklane. Włączenie włókien szklanych w strukturę profili pozwala na rozszerzenie możliwości w zakresie wymiarowania skrzydeł oraz całych okien.

Najważniejsze jest to, że w większości sytuacji nie ma potrzeby dodatkowych wzmocnień stalowych, dzięki specyficznemu, wzmocnionemu tworzywu, które gwarantuje stabilne rozłożenie obciążeń.

Dzięki temu można osiągnąć imponującą wysokość skrzydeł do 2,80 m (w przypadku braku wzmocnień stalowych do 2,40 m), zarówno dla okien białych, jak i kolorowych.

Odpowiednia konstrukcja, pozbawiona wzmocnień, oferuje doskonałą izolację termiczną (Uf standardowo do 0,97 W/(m²K)) oraz redukcję ciężaru nawet o 40% w stosunku do tradycyjnych, wzmocnionych okien z tworzywa.

Innowacyjny system okienny ARTEVO

  • Większa wytrzymałość. Integracja włókien kompozytowych w całym przekroju profilu zapewnia równomierne i niezawodne przenoszenie obciążeń. Niezwykle wytrzymały materiał daje dodatkową stabilność i sztywność skrętną.
  • Wyjątkowy design. Symetryczny, kubistyczny profil z niezwykle smukłymi przylgami oraz małe promienie i kąty tworzą nowoczesny, spójny design.
  • Bezkonkurencyjny zrównoważony rozwój. Obecnie produkowane profile REHAU zawierają do 75% materiałów pochodzących z recyklingu. Po raz pierwszy w systemie ARTEVO zastosowano recyklaty również w listwach przyszybowych.
  • Wydajność w procesie produkcji. Brak wzmocnień w większości przypadków oznacza, że elementy stolarki mogą być wytwarzane szybciej, są lżejsze (do 40%) i wymagają mniej wysiłku przy transporcie i montażu. Mniej wzmocnień to także niższe koszty magazynowania.
  • Innowacyjna technologia w ARTEVO max. Rewolucyjna technologia profili z dodatkowo wsuniętą w komory folią LowE, redukuje promieniowanie cieplne do 5% i zapobiega konwekcji w komorach profili. Pozwala to uzyskać wartości współczynnika Uf do 0,81 W/m²K. Dodatkowy plus – folia LowE może być w całości poddawana recyklingowi, razem z profilami okiennymi!
  • Strategia platformy 80 mm. Wspólna platforma systemowa z systemami REHAU SYNEGO AD oraz MD to identyczne profile dodatkowe czy progi dla wszystkich systemów. Oznacza to mniejsze inwestycje w stany magazynowe, uproszczenie planowania zamówień i produkcji, mniejsze ryzyko pomyłek.
  • Uniwersalne wzmocnienie. Wzmocnienie do skrzydeł, ościeżnicy oraz słupka ruchomego i ruchomego ślepego do szerokiej gamy zastosowań to mniejsze zapasy i mniejszy wysiłek w produkcji.
  • Całkowita swoboda projektowania. ARTEVO oferuje maksimum możliwości projektowych – wygląd drewna lub aluminium, okleinowanie, lakierowanie lub nakładki aluminiowe.
  • Sprytne dodatki. Prewencyjna ochrona przeciwwłamaniowa SMART GUARD zintegrowana ze stolarką, sfera prywatności za naciśnięciem przycisku SMART PRIVACY czy balkon francuski SKYFORCE z niewidocznym mocowaniem do stolarki w pełni uzupełniają ofertę systemową ARTEVO.

Przyszłość należy do innowacji

Program Odkrycie Roku dla branży stolarki otworowej udowadnia, że przyszłość należy do tych, którzy myślą odważnie i działają kreatywnie. Firma REHAU od zawsze była innowatorem w branży okiennej.

Opracowany 15 lat temu jako śmiała wizja materiał kompozytowy RAU-FIPRO X stał się niezrównanym sukcesem, który zrewolucjonizował rynek okienny.

W tym roku REHAU wraz z ARTEVO, czyli kolejną generacją sprawdzonego systemu profili na bazie tworzywa kompozytowego wzmocnionego włóknem szklanym, ponownie wyznacza nowe standardy dla branży.


źródło i zdjęcia: REHAU

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT