Pięciogwiazdkowy luksus: okna dachowe Keylite w sercu Amsterdamu!

Luksusowy hotel Conservatorium w Amsterdamie, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych atrakcji miasta, przeszedł gruntowną renowację, dzięki której stał się jednym z najpiękniej zaprojektowanych hoteli w stolicy Holandii. W ramach tego projektu, firma Keylite dostarczyła 263 niestandardowe okna dachowe, które w znaczący sposób przyczyniły się do odnowienia obiektu.

Pięciogwiazdkowy luksus: okna dachowe Keylite w sercu Amsterdamu!

Historia hotelu Conservatorium jest równie imponująca jak jego architektura. Budynek, który pierwotnie służył jako bank, a później jako szkoła muzyczna, obecnie oferuje 129 luksusowych pokoi i apartamentów, sześć nowoczesnych sal konferencyjnych oraz ekskluzywne centrum odnowy biologicznej.

Za odrestaurowanie tej historycznej budowli odpowiadał wielokrotnie nagradzany projektant i architekt Piero Lissoni z Mediolanu.

Jego wizja, łącząca prostotę i funkcjonalność z nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak czyste linie i eleganckie szklane elementy, nadała budynkowi nowy blask.

Realizacja tak złożonego projektu wymagała ścisłej współpracy firmy Keylite z konstruktorem Structon.

Wspólnie wyprodukowali i dostarczyli 263 okna dachowe o całkowicie niestandardowych rozmiarach, wahających się od 660 x 1500 mm do 780 x 2000 mm.

Dzięki temu, hotel Conservatorium nie tylko zyskał na funkcjonalności, ale także na estetyce, stając się prawdziwą perełką architektoniczną w sercu Amsterdamu.

Luksusowy hotel Conservatorium w Amsterdamie przeszedł gruntowną renowację.

Mike Ensing, dyrektor krajowy w Keylite Holland, powiedział:

Conservatorium to naprawdę fantastyczny hotel w sercu Amsterdamu. Pierwotnie był to bank. Przestrzeń na szczycie pierwotnego budynku była zamknięta i ciemna, a wizją Lissoniego było wpuszczenie naturalnego światła i świeżego powietrza przez duże okna.

Hotel Conservatorium, będący zabytkiem narodowym, musiał sprostać rygorystycznym przepisom dotyczącym ochrony jego historycznego charakteru.

W związku z tym, jakiekolwiek ingerencje w konstrukcję budynku, takie jak naruszanie bryły, belek czy cegieł, były wykluczone.

Jedynym rozwiązaniem, które pozwoliło na realizację projektu Piero Lissoniego, było zastosowanie starannie dobranych okien dachowych, w pełni zatwierdzonych przez Monument Care.

Dzięki temu możliwe było zachowanie autentyczności zabytkowego budynku przy jednoczesnym wprowadzeniu nowoczesnych udogodnień.

Okna Keylite pozwoliły zachować autentyczność zabytkowego budynku i wprowadzić nowoczesne udogodnienia.

Ze względu na budynek konserwatorski dla każdego okna dachowego Keylite wymagane było specjalne szkło, które zostało wysłane z Holandii do fabryki Keylite w Polsce, a następnie przycięte do niestandardowych rozmiarów. Było jasne, że do tego projektu wybrano firmę Keylite, ponieważ mogliśmy dostarczyć coś szytego na miarę, czego inni producenci nie byliby w stanie zapewnić.

Każde okno dachowe Keylite, zastosowane w hotelu Conservatorium, posiada starannie przemyślane brązowe wykończenia oszklenia.

Te detale nie tylko nadają budynkowi nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy wygląd, ale również zapewniają istotne korzyści w zakresie redukcji hałasu. Jest to szczególnie ważne dla komfortu gości w tym prestiżowym hotelu zlokalizowanym w sercu tętniącego życiem miasta.


Źródło i zdjęcia: Keylite

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT