Markizy FAKRO - idealne rozwiązanie na lato

Uwielbiamy ciepłe, słoneczne dni, ale gdy temperatura wzrasta powyżej 30 stopni, często stają się one męczące. W tych momentach markizy to prawdziwi sojusznicy. Oferują przyjemny cień i ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Dzięki nim możemy bez obaw cieszyć się słoneczną pogodą, nie martwiąc się o nadmierne nagrzewanie wnętrz.

Markizy FAKRO - idealne rozwiązanie na lato

Ochrona przed przegrzaniem

Główną funkcją markiz pionowych jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń.

Montowane z zewnątrz okna, skutecznie blokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza, co znacznie ogranicza ich dotarcie do szyb.

Badania przeprowadzone przez firmę FAKRO pokazują, że markizy pionowe są aż ośmiokrotnie bardziej efektywne niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które filtrują jedynie bezpośrednie światło słoneczne. Ich zastosowanie może obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 10°C.

Dzięki temu nie tylko redukujemy ryzyko przegrzania, ale również zwiększamy komfort użytkowania i zmniejszamy zużycie energii na klimatyzację.

Akcesoria chroniące przed nadmiernym nagrzewaniem powinno się stosować na mocno nasłonecznionych przeszkleniach usytuowanych od strony południowej i zachodniej.

Dostęp do naturalnego światła

Markizy VMZ oferują przyjemny cień i jednocześnie umożliwiają dostęp do naturalnego światła, dzięki zastosowaniu tkanin o różnym stopniu prześwitu.

Najpopularniejsze modele to te z prześwitem na poziomie 10% i 4%, które efektywnie regulują ilość światła wpadającego do pomieszczeń, eliminując potrzebę korzystania z dodatkowego oświetlenia.

Pozwalają również na zachowanie wizualnego kontaktu z zewnętrznym otoczeniem, co sprawia, że wnętrza wydają się jaśniejsze i bardziej przestronne. Dzięki tym rozwiązaniom zapewniamy optymalne zaciemnienie, nie tracąc przy tym widoku na zewnątrz.

W ofercie FAKRO znajdą Państwo również materiały z prześwitem 1% oraz 0%, co pozwala na dopasowanie stopnia zaciemnienia do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska, a my nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd.

Ochrona przed promieniowaniem UV i owadami

Długotrwałe narażenie na promieniowanie UV może prowadzić do blaknięcia i odbarwień powierzchni, co negatywnie wpływa na wygląd i trwałość mebli.

Stosując markizy pionowe, skutecznie chronimy wyposażenie pomieszczeń przed szkodliwymi skutkami słońca, co przyczynia się do ich dłuższej trwałości i zachowania pierwotnej estetyki.

Dodatkowo, markizy elektryczne oraz modele VMZ ZIP oferują również funkcję moskitiery, zapewniając ochronę przed uciążliwymi owadami.

W porównaniu do rolety zewnętrznej, która rozwinięta nie wpuszcza do wnętrza światła, markiza zapewnia nam napływ dziennego światła i widok na zewnątrz.

Dopasowanie do architektury budynku

Pionowe markizy FAKRO doskonale harmonizują z architekturą budynku, stając się integralnym elementem jego estetyki. Ich funkcjonalność jest równie ważna jak walory dekoracyjne.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na markizy podtynkowe VMU. Ich unikatowa konstrukcja pozwala na ukrycie kasety pod elewacją, dzięki czemu po złożeniu tkanina markizy staje się niemal niewidoczna.

W efekcie markizy te nie tylko chronią przed słońcem, ale także doskonale wtapiają się w wygląd budynku, podkreślając jego estetyczny charakter.

Markizy w wersji podtynkowej VMU przeznaczone są do okien pionowych i dedykowane są głównie do nowego budownictwa.

Możliwość personalizacji

Nowoczesny design markiz doskonale koresponduje z najnowszymi trendami, a możliwość personalizacji modeli VMZ zaspokaja oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Profile markiz są standardowo dostępne w czterech kolorach, jednak na specjalne życzenie klienta mogą być wykonane w każdym kolorze z palety RAL.

Wybierając materiał, zwracana jest uwaga nie tylko na kolor, ale również na stopień prześwitu i wzór. W zależności od potrzeb, można wybrać markizy w uniwersalnych szarych odcieniach, które doskonale komponują się z architekturą budynku, lub wybrać bardziej dynamiczne kolory, które podkreślają charakter miejsca.

Markizy FAKRO nie tylko skutecznie chronią przed słońcem, ale także stanowią element dekoracyjny, dodający uroku każdej fasadzie.

Markizę z łatwością dopasujemy do najbardziej popularnych kolorów elewacji. Do wyboru jest zarówno kolor prowadnic jak i kolor materiału markizy.

FAKRO SmartHome

Sterowanie markizami może być realizowane zarówno tradycyjnie – manualnie, jak i przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak przełączniki, piloty czy smartfony.

Wybierając modele z elektrycznym sterowaniem, wyposażone w technologię WiFi Tuya lub Z-Wave, nie tylko zwiększamy komfort użytkowania, ale także efektywnie zmniejszamy zużycie energii.

Automatyzacja sterowania markizami umożliwia optymalne wykorzystanie energii słonecznej, co przekłada się na znaczące oszczędności oraz większą ekologiczność naszego domu czy biura.

Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT