Cityglades: nowoczesne osiedle z inteligentnymi dachami Smartroof

Osiedle Cityglades, zlokalizowane między idyllicznymi łąkami a centrum Cambridge, oferuje przytulne mieszkania w składzie zaledwie czternastu domów z dwoma, trzema lub czterema sypialniami. Deweloper, pragnąc wprowadzić nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, zdecydował się na wykorzystanie innowacyjnej technologii i otwartych planów mieszkań.

Cityglades: nowoczesne osiedle z inteligentnymi dachami Smartroof

Realizacja tego celu wymagała zastosowania efektywnego w montażu systemu dachowego Smartroof, który umożliwiłby efektywne wykorzystanie przestrzeni pod dachem.

System ten zaprojektowano z myślą o maksymalnym zwiększeniu użytkowej przestrzeni dachowej, przy zachowaniu wysokiej wydajności i spełnieniu norm jakościowych.

Dla tego projektu niezbędny był system składający się z prefabrykowanych paneli, w tym izolowanych paneli dachowych, paneli ściennek spandrel, imitacji kominów, podbitek, fasad oraz łącznie 68 okien marki Keylite, co stanowi kompleksowe rozwiązanie zapewniające komfort i funkcjonalność nowych domów.

Jonny Cox, krajowy menadżer sprzedaży w Smartroof pracował blisko z This Land i Keylite, żeby upewnić się, że każdy apekt systemu zadaszającego będzie odzwierciedlał wizję dewelopera:

Trwałość i nowoczesne metody konstrukcji były dwoma największymi sterownikami w tym projekcie. Ważne było dla nas także aby nasz system dachowy i wszystko w nim odzwierciedlało te czynniki poprzez priorytet wydajności cieplnej i modulowanym metodom konstrukcji.
System Smartroof jest budowany w serii paneli w naszych fabrykach, dostarczany na miejsce i odkładany za pomocą dźwigu. Po położeniu, dach wymaga tylko powłoki z dachówki, co znaczy, że redukujemy ilość odpadów, zapewniamy lepszą kontrolę jakości i skracamy czas budowy.
Naszą potrzebą jest dostarczenie naturalnego światła do pokoi znajdujących się na poddaszu, ale potrzebne są okna, które nie będą oddziaływać negatywnie na efektywność ciepła, jesteśmy pewni, że w tym przypadku możemy zaufać firmie Keylite.
Użyliśmy 68 okien o środkowej osi obrotu w 11 budynkach, nad którymi pracowaliśmy, aby upewnić się, że utrata ciepła będzie znikoma.
Oszczędność kosztów i wydajność operacyjna były dwoma powodami, aby wybrać Keylite jako naszego dostawcę, ale to właśnie oferowany przez Keylite rozszerzający się kołnierz termiczny sprawił, że Keylite idealnie pasował do tego projektu.

 

Największym sprawcą utraty ciepła w oknach dachowych nie jest jak się wszystkim wydaje podwójna szyba, natomiast to co dzieje się pomiędzy ramą okna i dachem.

Keylite jest jedynym producentem okien, który ponosi pełną odpowiedzialność za usunięcie tej przerwy za pomocą zintegrowanego rozszerzającego się kołnierza termicznego – czegoś co jest unikalne dla firmy Keylite i jest dostępne w wersji standardowej we wszystkich oknach dachowych.

Jonny kontynuuje:

Rozszerzający się kołnierz termiczny zapobiega dodatkowym kosztom związanych z pewnością, że dachy będą zgodne z przepisami i wydajne termicznie. Keylite wydaję się najlepszym wyborem dla tego projektu, odhaczając wszystkie wymogi, jeśli chodzi o trwałość, wydajność i estetykę

Jako nowoczesna inwestycja, ”Cityglades” oferuje nieruchomości z dynamiczną specyfikacją. Przyszłościowa polityka This Land ”No Gas” oznacza, że zastosowano powietrzne pompy ciepła, zapewniające ogrzewanie podłogowe na każdym piętrze.

Domy stosują także kontrolę pary wodnej, potrójne szyby, inteligentne sterowanie, odpowienie odwanianie i wiele więcej. Wspólne przestrzenie zielone dają pewność, że Cityglades jest społecznością dla przyszłych pokoleń.

 

Źródło i zdjęcia: Keylite

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT