Brama skrzydłowa – kiedy wybrać napęd podziemny?

Jeśli estetyka jest dla Ciebie ważna, a dekoracyjna brama skrzydłowa jest tego wyrazem, to idealnym rozwiązaniem będzie podziemny napęd. Warto rozważyć to rozwiązanie również wtedy, gdy chcesz, aby skrzydła bramy mogły otwierać się pod kątem nawet 180 stopni. 

Brama skrzydłowa – kiedy wybrać napęd podziemny?

Kiedy warto sięgnąć po podziemny napęd?

Poza kwestiami estetycznymi, podziemny napęd do bramy jest idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie występują trudności z wyjazdem, konieczność otwierania bramy pod szerokim kątem, na parkingach, gdzie wykonywane są różne manewry, lub gdy brama jest zamontowana na bardzo szerokich słupkach.

W takich sytuacjach standardowe napędy mogą nie sprawdzić się, ponieważ ramiona siłownika przesuwają bramę po określonym łuku, co ogranicza kąt otwarcia skrzydeł bramy.

Dzięki odpowiednim akcesoriom, podziemne napędy do bram skrzydłowych umożliwiają otwieranie skrzydeł nawet do 180°, licząc od punktu początkowego.

To rozwiązanie świetnie sprawdza się zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Jest doskonałym wyborem dla właścicieli posesji, którzy chcą zachować równowagę między funkcjonalnością a estetyką, bez konieczności kompromisów.

Podziemne napędy do bram skrzydłowych marki Beninca.

Podziemny napęd do bramy – zalety rozwiązania

Podziemne napędy do bram skrzydłowych oferują wiele korzyści w porównaniu ze standardową automatyką. Jeśli chcesz uczynić swoje życie łatwiejszym i bardziej komfortowym, warto rozważyć to rozwiązanie.

Wizualna dyskrecja

Jedną z głównych zalet podziemnych napędów jest ich dyskretność. Cały mechanizm jest ukryty pod ziemią, a jedynie pokrywa skrzynki fundamentowej i mechanizm odblokowania są widoczne z poziomu gruntu.

Pokrywa ta jest odporna na rdzę, co zapewnia jej trwały, estetyczny wygląd przez lata. Dzięki temu mechanizm nie wpływa na ogólny wygląd konstrukcji bramowej.

Cicha praca

Podziemne napędy są wyjątkowo ciche, co docenią osoby wrażliwe na hałas. Jest to jeden z najcichszych typów napędów dostępnych na rynku. Jeśli wracasz późno do domu lub pracujesz w miejscu, gdzie brama jest intensywnie używana nocą, z pewnością docenisz tę cechę.

Szybkość działania i niezawodność

Podziemne napędy charakteryzują się doskonałym momentem rozruchowym i szybkim działaniem. Dzięki mocnym silnikom mogą obsługiwać bramy o dużym ciężarze. Przykładem takiego siłownika jest model SB z gamy Hydro, który przeznaczony jest do intensywnej eksploatacji i ciężkich bram. Podziemne napędy działają szybciej niż ich nadziemne odpowiedniki.

Bezpieczeństwo

Napędy ukryte pod ziemią są trudne do manipulacji, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia przez osoby trzecie i kradzieży.

Łatwe uruchamianie bramy w przypadku braku prądu

Obawy związane z brakiem prądu są nieuzasadnione. Wszystkie elektryczne silniki wyposażone są w mechanizm umożliwiający awaryjne otwarcie bramy. W podziemnych napędach najczęściej jest to dźwignia umieszczona pod bramą, zabezpieczona kluczem personalnym.

Współpraca z różnymi typami bram

Podziemne napędy sprawdzają się przy bramach o różnych rozmiarach i ciężarach, od 2,5 do 5 metrów długości i do 800 kg wagi. Gwarantują płynną i niezawodną pracę nawet przy częstym użytkowaniu. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla różnych typów posesji.

Jedną z głównych zalet podziemnych napędów jest ich dyskretność.

Montaż podziemnego napędu do bramy

Instalacja podziemnego napędu wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego najlepiej zlecić ją specjalistom. Skrzynię montowaną w ziemi należy otoczyć fundamentem, a wokół niego ułożyć np. kostkę brukową.

Ważnym elementem jest odpowiedni drenaż, który odprowadza wodę ze skrzynki fundamentowej.

Tylko prawidłowo wykonane prace zapewniają właścicielowi posesji trwałe i niezawodne rozwiązanie o wysokim potencjale estetycznym.

Źródło i zdjęcia: Beninca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT