Wybór bramy garażowej: poznaj zalety bram segmentowych

Poszukujesz bramy garażowej, która łączy funkcjonalność z elegancją? Bramy segmentowe stanowią doskonałe rozwiązanie! Poznaj powody ich popularności i przekonaj się o ich licznych atutach.

Wybór bramy garażowej: poznaj zalety bram segmentowych

Bramy segmentowe są ciekawą propozycją, ponieważ do ich otwierania nie jest wymagana dodatkowa przestrzeń przed garażem – brama nie wysuwa się poza jego obrys.

To sprawia, że są one wyjątkowo praktyczne w miejscach, gdzie dostęp jest ograniczony, na przykład przy wjazdach o nieregularnym kształcie, krótkich lub trudnych do manewrowania.

Podobne korzyści oferują bramy rolowane, jednak są one zazwyczaj droższe i mniej powszechne w domach jednorodzinnych.

Konstrukcja bram segmentowych bazuje na segmentach połączonych zawiasami i uszczelnionych, co zabezpiecza przed złymi warunkami pogodowymi.

Ich pancerz wykonany jest z profili stalowych, a wnętrze wypełnia izolacyjna pianka poliuretanowa lub styropian, co czyni je doskonałym wyborem dla garaży wkomponowanych w bryłę domu i wymagających ogrzewania.

W zależności od preferencji, wykończenie bramy może być z drewna, aluminium, tworzywa sztucznego lub pokryte farbą proszkową.

Bramy segmentowe mogą otwierać się w różnych kierunkach – do góry lub na bok, zależnie od potrzeb i konfiguracji garażu. Model otwierający się do góry przemieszcza się wzdłuż prowadnic przy suficie, natomiast model boczny przesuwa się wzdłuż ściany. Rozwiązania boczne są szczególnie rekomendowane dla garaży niższych i szerszych.

Co więcej, bramy segmentowe mogą być montowane w otworach o niestandardowych kształtach, np. z łukowym nadprożem. Wysokość nadproża musi mieścić się w przedziale od 10 do 40 cm, a minimalna szerokość bocznego węgarka to 10 cm.

W przypadku, gdy te wymogi nie są spełnione, możliwe jest użycie profili renowacyjnych, które instaluje się na ościeżnicach bocznych i nadprożu.

Z konfiguratorem firmy Hörmann szybko i łatwo zapoznasz się z bogatą ofertą wzorów i wykonania bramy, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.


Źródło i zdjęcia: Hörmann

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT