Jaki napęd wybrać do bram przesuwnych?

Brama otwierana i zamykana ręcznie może być rozważana w przypadku rzadkiego otwierania i lekkiej konstrukcji - do 150 kg. Jednak częste wyjeżdżanie i wjeżdżanie na posesję, poprzedzone koniecznością otwarcia lub zamknięcia bramy potrafi zirytować. Wybierając napęd do bramy przesuwanej na uwadze należy mieć masę i intensywność użytkowania bramy, a także napięcie zasilania oraz cenę samego modułu.

Jaki napęd wybrać do bram przesuwnych?

Jak działa automatyka do bramy?

W bramach przesuwnych są używane specjalne mechanizmy składające się z przytwierdzanej do skrzydła zębatej listwy. Skrzydło może się swobodnie przemieszczać na swoich prowadnicach dzięki obrotom silnika elektrycznego i przesuwającej listwę zębatki.

W ofercie firmy DoorHan znajdują się napędy do bram przesuwnych z serii SLIDING w których wykorzystano najnowsze rozwiązania techniczne również w tym zakresie. Dla napędów SLIDING 300/800 to listwa zębata RACK-8 (8 mm grubości) dla 1300/2100 DHRACK (12 mm grubości). Istnieje możliwość spawania listwy zębatej do bramy, a w przypadku, gdy brama jest ocynkowana DoorHan oferuje specjalny system mocowania za pomocą przykręcanego C-profilu 24890/M oraz uchwytów DH24615-1 dla tulei dystansowych.

Jaki napęd do bramy wybrać?

Napęd elektromechaniczny SLIDING-1300 i ccharakteryzują się ergonomiczną obudową, która podzielona jest na kilka sekcji oddzielającej silnik od jednostki sterującej. Wykorzystanie w nich nowoczesnych materiałów gwarantuje zwiększoną wymianę ciepła części mechanicznych, niezawodną pracę i wytrzymałość także plastikowych części korpusu. Motoreduktor Sliding-300/800 zanurzony jest w płynnym smarze, a w przypadku Sliding-1300/2100 jest to kąpiel olejowa. Taki zabieg techniczny pozwala podnieść wytrzymałość i osiągnąć zdolność do pracy nawet w warunkach -40 stopni Celsjusza.

Napęd do bramy przesuwnej Sliding-2100/1300 fot. DoorHan

Wszystkie napędy SLIDING wyposażono w sterownik PCB-SL, który wspiera pracę w szerokim zakresie napięcia wejściowego, co umożliwia użytkowanie napędu w miejscach o niestabilnej elektryfikacji np. na odległych terenach wiejskich. Sterownik ten oferuje duże możliwość, m.in.: uruchomienia funkcji furtki (otwarcie na ok 1m) za pomocą specjalnego styku PED, do którego można podpiąć dodatkowy moduł radiowy DHRE-1. Poza tym płytka wyposażona jest w przełączniki DIP do sterowania dodatkowymi funkcjami napędu, takimi jak: spowalnianie przed wyłącznikami krańcowymi, blokowanie odbioru poleceń podczas ruchu bramy (pełne cykle), wybór kierunku obrotów silnika (w zależności od strony montażu napędu). Istnieje również możliwość ustawienia pracy "krok po kroku" (SBS) lub osobno – otwórz zamknij na osobnych zaciskach (Start, PED). Trzy potencjometry umieszczone na płycie umożliwiają:

 • regulację czasu cofania po zadziałaniu wyłącznika krańcowego,
 • czas automatycznego zamykania,
 • regulację siły pociągowej.

Dodatkowe akcesoria do bramy automatycznej

PCB-SL umożliwia też podłączenie dodatkowych urządzeń i akcesoriów. Do wyboru według upodobań i potrzeb pozostają:

 • lampka sygnalizacyjna DOORHAN LAMP lub LAMP-PRO,
 • syrena sygnalizacyjna DOORHAN SIRENA,
 • fotokomórki bezpieczeństwa DOORHAN PHOTOCELL-N,
 • przełącznik kluczykowy KEYSWITCH-N,
 • panele kodowe KEYCODE (konstrukcja antywandalowa) i KEYPAD (bezprzewodowa).

Zastosować można też:

 • grzejnik uniwersalny DOORHAN HEATER,
 • moduł otwierania bramy z telefonu GSM DOORHAN,
 • moduł otwierania drzwi przez Wi-Fi DOORHAN SMARTCONTROL-2.

Centrala posiada wbudowaną kartę radiową obsługującą częstotliwość 433,92 MHz i umożliwia przechowywanie w pamięci do 60 pilotów nadajników oraz kolorowe zaciski ułatwiające okablowanie

źródło i zdjęcia: DOORHAN Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT