Jak umyć okno uchylne?

Żartobliwie można odpowiedzieć, że należy to zrobić po prostu dokładnie. Jednak okna uchylne będą wymagały nieco więcej wysiłku, niż tradycyjne okna. Jak stawić im czoło?

Jak umyć okno uchylne?

Okno uchylne bardzo prosto myje się od wewnątrz, ale z zewnętrzną stroną sprawa nie jest już taka prosta. 

Aby je umyć, oprócz przygotowania wcześniej miski z wodą, ściereczki i detergentu oraz ściągaczki do wody, trzeba nauczyć obchodzenia się z oknem uchylnym.

Jak poradzić sobie z zawiasami?

Aby umyć okno z zewnątrz, należy "wypiąć" okno uchylne. Może ono być zabezpieczone przed przypadkowym uchyleniem metalowymi zawiasami (tzw. rozwórkami, ogranicznikami uchyłu).

Nieduże okna uchylne zwykle trzyma jeden element, który można odnaleźć dotykając górną część ramy okna. W większych oknach rozwórki mogą znajdować się na górze lub na bokach.

Przed myciem należy najpierw zamknąć okno i zdjąć zabezpieczenie górnego zawiasu. Kolejnym krokiem jest wyjęcie bolca i przesunięcie klamki do pozycji okna otwartego lub uchylanego.

Następnie należy odchylić i ostrożnie wyjąć całe okno. Jeśli trzeba użyć więcej siły, że odpiąć taki zawias, nie trzeba się bać, że się go urwie, gdyż jest przykręcony do ramy okna.

Po umyciu okna należy z powrotem "włożyć" je, powtarzając czynności od końca.źródło i zdjęcie: Sokółka Okna i Drzwi

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT