Czyste powietrze z Metal-Fach – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko!

Od 21.01.2019 znowu można składać wnioski w ramach programu Czyste Powietrze. Wraz ze wznowieniem naboru zostały wprowadzone kluczowe zmiany, które wpływają na zasady dofinansowania. O najważniejszych  zmianach Metal-Fach informuje w swoim branżowym artykule.

Czyste powietrze z Metal-Fach – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko!

Ulga termomodernizacyjna - dociepl swój budynek

W związku z wprowadzeniem ulgi podatkowej (ulgi termomodernizacyjnej) zmianom uległa "intensywność dofinansowania" w programie priorytetowym "Czyste Powietrze". Przypomnijmy, ulga termomodernizacyjna ma na celu zachęcenie wnioskodawców do poprawy termo instalacji oraz docieplenia swoich budynków mieszkalnych. Ulga ta była omawiana wcześniej (link poniżej)

Program Czyste Powietrze – Ulga termomodernizacyjna

Kluczowa zmiana dotyczy wnioskodawców, wśród których zostały wyodrębnione dwie grupy. Pierwsza grupa to interesanci, którzy nie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Natomiast drugiej grupie to prawo przysługuje. W zależności w której grupie jesteśmy, to intensywność naszego dofinansowania jest różnicowana. Poniżej prezentowane są zestawienia dotyczące wysokości formy wsparcia

Tabela nr 1 Zestawienie wysokość dofinansowań dla wnioskodawców, którzy nie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.


Tabela nr 2 Zestawienie wysokość dofinansowań dla wnioskodawców, którzy rozliczając się indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem, będą mogli skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.Rozszerzenie grupy beneficjentów o osoby fizyczne

Dodatkowo, grupa beneficjentów została rozszerzona. Obecnie wnioski o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze mogą składać również osoby fizyczne, posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Które kotły na paliwa stałe kwalifikują się do programu Czyste Powietrze

Wraz z opublikowanymi zmianami wyjaśniła się kwestia kotłów na paliwa stałe. Obecnie kotły na węgiel (eko groszek) jak i biomasę (pellet), kwalifikują się do dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze. Zasady dofinansowywań przy tej formie ogrzewania są takie same jak w przypadku innych urządzeń grzewczych. Natomiast warunek spełnienia wymogów "Ecodesign" i "5klasy" przez urządzenie grzewcze jest podtrzymany.

METAL-FACH Technika Grzewcza prezentuje różnorodny asortyment kotłów, które podlegają dofinansowaniu. Niemal wszystkie dostępne kotły w ofercie posiadają certyfikaty „Ecodesign” i „5klasy” dzięki czemu, kotły kwalifikują się do programu "Czyste Powietrze". Decydując się na piec firmy METAL-FACH Technika Grzewcza otrzymujemy możliwość stosowania udogodnień, takich jak dotykowy sterownik, termostat pokojowy lub moduł internetowy. To stwarza warunki do wieloletniej i bezwarunkowej pracy kotła (poprzez elektroniczne sterownie pracą kotła), ale również wygodnej obsługi urządzenia.

Masz pytanie? Kontaktuj się z METAL-FACH

Złóż zapytanie o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Przedstawiciele firmy udzielą niezbędnych informacji oraz doradzą. Pamiętaj, że wybór kotła c.o. jest ważną decyzją. Dlatego przed zakupem skonsultuj się ze specjalistami, abyś nie popełnił pomyłki.

źródło i zdjęcie: METAL-FACH Jacek Kucharewicz

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT