Nowość! Filtr antysmogowy CLEAN R marki Pro-Vent

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce urosło do rangi dużego problemu. Wzrasta świadomość dotycząca zagrożeń związanych ze smogiem. W związku z tym firma PRO-VENT stworzyła urządzenie CLEAN R umożliwiające filtrację cząstek stałych na poziomie 99,95% oraz szereg innych korzyści.

Nowość! Filtr antysmogowy CLEAN R marki Pro-Vent

Działanie filtra antysmogowego CLEAN R

Elektro-jonizacyjny filtr powietrza CLEAN R przeznaczony jest do współpracy z systemem rekuperacji. Dzięki temu swoim działaniem obejmuje wiele pomieszczeń w budynku jednocześnie. W niezwykle skuteczny sposób oczyszcza powietrze z cząstek stałych (PM10, PM2.5), nawet o 99,95%.

Dodatkowo w znacznym stopniu likwiduje bakterie i wirusy, a także redukuje uciążliwe zapachy z zewnątrz. Posiada również funkcję jonizacji powietrza nawiewanego, sprawiając że powietrze w budynku jest zdrowe.

Filtr antysmogowy CLEAN R działa na zasadzie elektroaktywnej neutralizacji, a następnie separacji polowej w opatentowanej technologii Stopfield®.

Ponadto w końcowym etapie czyste powietrze jest nasycane ujemnymi aerojonami. Intensywność procesu oczyszczania jest regulowana elektronicznie i dostosowana do aktualnego zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego.

Czyste powietrze transportowane jest następnie systemem kanałów wentylacyjnych i dostarczane do wszystkich wentylowanych pomieszczeń. Przepływ powietrza przez filtr antysmogowy CLEAN R jest wymuszony wentylatorem centrali wentylacyjnej (rekuperatora).

Korzyści wynikające z posiadania filtra Clean-R Pro-Vent.

Zastosowanie filtra antysmogowego CLEAN R

Filtr antysmogowy CLEAN R można zamontować wszędzie tam, gdzie funkcjonuje wentylacja mechaniczna. Może to być instalacja nawiewna lub nawiewno-wywiewna, w szczególności system rekuperacji.

Zatem jest to idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, ale także biur, sklepów, placówek oświatowych, a nawet placówek służby zdrowia. Urządzenie CLEAN R zalecane jest w szczególności dla mieszkańców miejscowości, w których panuje duża emisja zanieczyszczeń. Jest to idealne rozwiązanie również dla osób wrażliwych na jakość powietrza, np. z alergiami dróg oddechowych.

Jak zamontować CLEAN-R?

Dostępnych jest kilka możliwości montażu urządzenia. Najbardziej uniwersalnym jest montaż kanałowy (na kanale nawiewnym za rekuperatorem). Urządzenie CLEAN R może w tym przypadku pracować z rekuperatorem dowolnego producenta, o strumieniu powietrza dostosowanym do wielkości urządzenia.

W przypadku zamawiania urządzenia razem z rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL SMART lub MISTRAL PRO istnieje możliwość wygodnego montażu bezpośrednio na króćcu rekuperatora. Może być to zrobione w wersji poziomej lub pionowej.

Montaż filtra Clean-R Pro-Vent.

Sterowanie filtrem antysmogowym CLEAN-R

Filtr antysmogowy CLEAN R praktycznie nie wymaga ingerencji związanej ze sterowaniem podczas eksploatacji. Jednak istnieje oczywiście możliwość dostosowania poziomu filtracji czy trybu jonizacji powietrza. Użytkownik jest także informowany o osiąganym przez urządzenie poziomie stężenia cząstek stałych PM1, PM2.5 oraz PM10.

Urządzenie CLEAN R domyślnie posiada wbudowany klawiaturowy panel sterowania.

Jeśli użytkownik chce mieć możliwość sterowania urządzeniem, np. z salonu, istnieje możliwość dokupienia nowoczesnego dotykowego manipulatora graficznego RC7.

Jeśli filtr antysmogowy CLEAN R jest zamawiany jednocześnie z rekuperatorem PRO-VENT MISTRAL, istnieje możliwość obsługi obu urządzeń poprzez jeden manipulator RC7. Daje to pełną kompatybilność współpracy rekuperatora i urządzenia CLEAN R, a także możliwość korzystania z funkcji tzw. „tarczy antysmogowej”.

Sterowanie filtrem Clean-R Pro-Vent.

Monitorowanie skuteczności filtracji na bieżąco

Jakość powietrza jest na bieżąco monitorowana za pomocą umieszczonego w strudze powietrza laserowego miernika zawartości cząstek stałych. W rzeczywistości czujnik cyklicznie dokonuje pomiaru zawartości cząstek w trzech zakresach wielkości; 0,3…1 µm (tzw. PM1), 1…2,5 µm (PM2,5), 2,5…10 µm (PM10). Oczywiście wyniki podawane są w jednostkach µg/m3.

Podczas długotrwałych badań urządzenia CLEAN R osiągano redukcję stężenia cząstek PM10 właściwie do zera, nawet z poziomu 1000 µg/m3. Tak wysoka skuteczność gwarantuje koniec problemów ze smogiem w domu.

Filtr antysmogowy Clean-R Pro Vent.

Filtr antysmogowy CLEAN R jest już dostępny w przedsprzedaży. Zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym firmy PRO-VENT w celu sprawdzenia, czy jest możliwe zastosowanie go w konkretnej okolicy.

Kontakt telefoniczny: 77 440 44 98. Kontakt mailowy: info@pro-vent.pl

Źródło i zdjęcia: Pro-Vent

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT