Łatwość urządzenia wnętrza industrialnego jest absolutnie złudna, a pozorna nonszalancja, zarówno na etapie projektu, jak i wykończenia, jest starannie przemyślana. Industrialna łazienka powinna być duża i urządzona w sposób dodatkowo pogłębiający wrażenie przestronności. Specyficzne wymogi pomieszczenia narzucają znaczne ograniczenie ukochanych przez ten styl materiałów, jak cegła i beton. Podłogi i ściany muszą być odporne na zalanie wodą, dlatego lepiej postawić na biało-szary marmur, płytki imitujące kamień lub geometryczne kafelki w kolorze czarnym lub stalowym.
Wydzielenie strefy prysznicowej bez brodzika jedynie przez oddzielenie jej szklaną taflą od reszty pomieszczenia optycznie jeszcze je powiększa. Na kosmetyki nie przewidziano żadnej szafki, a jedynie wnękę w ścianie. Czarne, metalowe obramowanie szklanej ścianki koresponduje z oprawą prostego lustra. Duża, prostokątna umywalka na czarnym, stalowym stelażu wydaje się być przeniesiona sprzed kilkudziesięciu lat.
Do minimalistycznego wystroju najlepiej pasuje armatura podtynkowa, której użyto zarówno w przypadku WC, jak i baterii natryskowej. Model Fiesta marki FERRO widoczny jest na ścianie jedynie jako okrągła chromowana płytka z dwufunkcyjnym przełącznikiem i charakterystyczną, cienką rączką, kojarzącą się z uchwytami wykorzystywanymi w obiektach przemysłowych. Zastosowany zestaw natryskowy przesuwny Vigo ułatwia korzystanie z natrysku osobom o różnym wzroście. Trzyfunkcyjna rączka pozwala na kąpiel w strugach deszczu, odprężający hydromasaż oraz połączenie tych opcji. Tworzący się osad z kamienia wapiennego usuniemy bez trudu dzięki zastosowanemu systemowi FerroEasyClean.
Komplet z baterią natryskową Fiesta tworzy stojąca bateria umywalkowa. Niezawodność zapewnia jej regulator ceramiczny, a obrotowa wylewka daje komfort użytkowania. Jednym z wyznaczników stylu jest niechowanie, a wręcz eksponowanie, kabli oraz rur doprowadzających i odprowadzających wodę, dlatego umywalka nie została obudowana i widoczne są pod nią elementy odpływu. Dodatki i gadżety łazienkowe powinny być ograniczone do minimum i możliwie jak najbardziej surowe.
Wieszak na ręczniki Torrente to po prostu metalowy drążek, a matowe szklanki z kompletu zamontowano na prostym stelażu bez ozdobników. Wnętrze wyposażono w ocieplające je elementy. Lampy, choć wzorcowo dla stylu zwisają na długich kablach, mają złotomiedzianą, metalową obudowę i emitują ciepłe światło, a na czarnym, designerskim stoliku o bardzo oryginalnych nogach ustawiono wazon z ozdobnymi gałązkami.
Przestrzegając zasad stylu, otrzymujemy ekskluzywne wnętrze, które cechuje nie przepych i wytworne dodatki, a przeciwnie - surowy minimalizm. O jego luksusowym charakterze i wyrafinowanej elegancji decyduje przede wszystkim konsekwentne trzymanie się reguł rządzących stylem oraz wysoka jakość zastosowanych materiałów i elementów wyposażenia.
źródło i zdjęcie: FERRO
Komentarze