TIS członkiem największego klastra budowlanego w Polsce

Pod koniec października TIS Group- polski producent kotłów C.O. dołączył do grona podmiotów tworzących Ogólnopolski Klaster Budowlany. Organizacja zrzesza już ponad 170 firm, instytucji oraz uczelni wyższych z całej Polski.

TIS członkiem największego klastra budowlanego w Polsce

Klaster powstał na bazie największej organizacji tego typu w kraju - Wschodniego Klastra Budowlanego. W ubiegłym roku decyzją Ministra Gospodarki klaster otrzymał prestiżowy status Krajowego Klastra Kluczowego, który jest przyznawany jedynie elitarnej grupie klastrów, które swoimi działaniami przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności regionów, a tym samym całej gospodarki.

To dla nas wyraźny powód do dumy i ogromnej satysfakcji, że TIS został przyjęty w poczet członków tej organizacji. Tym samym, znaleźliśmy się w prestiżowym gronie najważniejszych firm z szeroko pojętej branży budowlanej, już nie tylko z obszaru Polski wschodniej ale w wymiarze ogólnopolskim, przyznaje Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

W opinii przedstawiciela spółki, działalność w klastrze otwiera firmie nowe możliwości kooperacji na rodzimym rynku. Przedsiębiorstwo bowiem do niedawna było aktywne biznesowo wyłącznie zagranicą - w Rosji, krajach Bałtyckich, Ukrainie, Białorusi czy Kazachstanie.

W ubiegłym roku firma uruchomiła swój kolejny zakład w Lipsku pod Augustowem, dzięki czemu jej produkty - nowoczesne kotły C.O. na paliwa stałe - trafiają również do odbiorców w Polsce.

Funkcjonowanie w tak nowoczesnej strukturze organizacyjnej, to jednak nie tylko kwestie wizerunkowe i prestiż, ale przede wszystkim szereg konkretnych możliwości dynamicznego rozwoju spółki, rozbudowy sieci sprzedaży czy pozyskiwania nowych partnerów. Wierzymy, że dzięki temu nasza pozycja na rodzimym, bardzo trudnym, bo konkurencyjnym rynku ulegnie przy tym wzmocnieniu, dodał Tomasz Mańczuk.

TIS Group to polski producent kotłów C.O. dedykowanych dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Grupę TIS tworzą spółki zależne działające w Rosji, na Białorusi i krajach Bałtyckich. Firma posiada dwie fabryki - jedną na Białorusi i drugą w Lipsku koło Augustowa. TIS produkuje kotły C.O. od 2008 roku. Jej wyroby są obecne w tysiącach domów w krajach Bałtyckich, na Białorusi, Ukrainie czy w Rosji.

Uruchomienie w 2015 r. zakładu na Podlasiu ma na celu wzmocnienie obecności jej wyrobów w Polsce. Obecnie firma prowadzi intensywne działania związane z budową sieci sprzedaży kotłów w całym kraju.

źródło: TIS Group

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT