Spółka BTS z Goleniowa częścią Grupy Bosch

Należąca do Grupy Bosch szwajcarska spółka sia Abrasives AG, producent systemów szlifowania, przejęła udziały swojego polskiego partnera, spółki BTS (Biuro Technologiczne) z siedzibą w Goleniowie. Transakcja została sfinalizowana 1 lipca br.

Spółka BTS z Goleniowa częścią Grupy Bosch

Firma BTS współpracuje ze szwajcarskim przedsiębiorstwem od ponad 25 lat i jest odpowiedzialna za konfekcjonowanie i dystrybucję systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Po połączeniu ze spółką sia Abrasives, BTS planuje stopniowo rozszerzać swoją działalność, a także przejąć produkcję systemów szlifowania oraz magazynowania materiałów bazowych, które obecnie są zlokalizowane w Szwajcarii. BTS zmieni nazwę na sia Abrasives Polska.

Wejście spółki BTS w struktury sia Abrasives i dołączenie do Grupy Bosch, stanowi szansę na rozwój dla polskiej firmy. Z kolei spółka sia Abrasives dzięki tej transakcji utrzyma wysoką jakość systemów szlifowania oraz ugruntuje swoją pozycję wiodącego dostawcy systemów szlifowania na rosnącym rynku Europy Wschodniej.

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki).

W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. ok. 4 200 pracowników (na dzień 1.04.2015). Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje tytuł TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Źródło i zdjęcia: Bosh.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT