"Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 roku. Czy jesteś na nią przygotowany?"

W dniu 9 kwietnia 2014 r. w ramach Międzynarodowych Targów w Poznaniu "Instalacje 2014" odbędzie się Konferencja PORT PC pod hasłem "Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 roku. Czy jesteś na nią przygotowany?", skierowana w głównej mierze do specjalistów z branży grzewczej.

"Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 roku. Czy jesteś na nią przygotowany?"

Motto tego wydarzenia jest jak najbardziej aktualne ze względu na wprowadzane zmiany w wymaganiach zawartych w przepisach polskich i europejskich. Rewolucja w technice grzewczej, której będzie dotyczył pierwszy wykład, jest nieunikniona. Jest ona jednocześnie dużą szansą dla instalatorów czy projektantów instalacji grzewczych. Szczegółowa wiedza dotycząca tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, pozwoli im na najlepsze przygotowanie warsztatu pracy i  zapewni wykorzystanie nowych trendów.

Niemniej ważnym zagadnieniem jest zatwierdzony parę dni temu przez NFOŚiGW program wsparcia małych instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii (OZE) "Prosument". Stowarzyszenie PORT PC opracowało praktyczne narzędzia dla instalatorów i projektantów, które będą pomocne przy aplikacji do programu "Prosument".

Podczas konferencji PORT PC pod hasłem "Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 roku. Czy jesteś na nią przygotowany?" poruszane będą również tematy dotyczące jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła. Omówione zostaną najważniejsze aspekty pierwszych w Polsce branżowych wytycznych dla dolnych źródeł pomp ciepła, wydanych w październiku 2013 r. przez PORT PC. To, jak dużym zainteresowaniem cieszy się wspomniana publikacja, świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu branży na tego typu standardy. Warto podkreślić, że wytyczne PORT PC są rekomendowane przez Ministerstwo Gospodarki. Każdy z uczestników konferencji otrzyma jeden egzemplarz wytycznych w ramach opłaty rejestracyjnej.

Na konferencji PORT PC pod hasłem "Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 r. Czy jesteś na nią przygotowany?" będzie także pierwsza prezentacja z możliwością nabycia kolejnych wytycznych PORT PC dotyczących skróconej metody obliczania rocznego współczynnika efektywności pomp ciepła. Opracowanie to wykonano w oparciu o wytyczne VDI 4650 cześć 1.

Istotnym punktem konferencji będzie europejski system szkoleń i certyfikacji instalatorów pomp ciepła EUCERT, obejmujący szeroki wachlarz zagadnień. Szkolenia będą prowadzone w Polsce od kwietnia 2014 roku tylko w Euro-Centrum Klastrze Technologii Energooszczędnych w Katowicach. Każdy po zdanym egzaminie otrzymuje certyfikat uznawany we wszystkich krajach Europy, a ponadto jego nazwisko jest  wprowadzane do europejskiej bazy certyfikowanych instalatorów pomp ciepła EHPA.

źródło: PORT PC

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT