Design i technologia grzejników COSMO

Rola grzejnika w pomieszczeniu wcale nie musi ograniczać się tylko do ogrzewania. Do takiego wniosku można dojść, przyglądając się produktom oferowanym przez producenta grzejników COSMO, które nie tylko pozwalają uzyskać komfort termiczny przy ekonomicznej i ekologicznej eksploatacji, ale również zmienić stylistykę całego wnętrza.

Design i technologia grzejników COSMO

Marka COSMO oferuje innowacyjne rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy w technologii grzewczej, od grzejników płytowych i łazienkowych, aż do dekoracyjnych. Każdy z oferowanych produktów dostępny jest w kilku kolorach, wzorach i wariantach montażu. Jedno pozostaje natomiast niezmienne - najwyższy standard wykonania oraz gwarancja ekonomicznego i efektywnego rozprowadzania ciepła.

Grzejniki płytowe

W szerokiej ofercie grzejników płytowych znajdują się m.in. grzejniki T6 Plan, wykonane w technologii podłączenia środkowego, które dzięki najwyższej wydajności energetycznej zapewniają szybkie nagrzanie pomieszczenia oraz komfort cieplny. Wśród zalet tego rozwiązania na pierwszym miejscu trzeba wymienić dużą elastyczność dzięki jednolitemu odstępowi od ściany, możliwość zmiany pozycji zaworu, czy zmienność podłączeń. Grzejniki COSMO Plan Multi to z kolei wysoka wydajność cieplna, odpowiednia do konkretnej nastawy wbudowanego zaworu, połączona z szybkim czasem nagrzewania się pomieszczenia.

W ofercie z linii COSMO znajdują się także grzejniki kompaktowe, które łączą w sobie elegancję z funkcjonalnością i jednocześnie stanowią kombinację jasnych, prostych linii oraz nowoczesnej technologii. Dzięki kolorowym, wymiennym klipsom dekoracyjnym grzejniki można indywidualnie dopasować do życzeń klienta i nadać im znamiona indywidualności.

Szybkie ogrzanie pomieszczenia i wysoką elastyczność ze względu na moc oraz  uniwersalność podłączeń gwarantują grzejniki zaworowe. To produkt sprawdzony, który uzyskał doskonałe wyniki w międzynarodowym teście pod względem komfortu, zaraz obok ekonomiczności oraz braku negatywnego wpływu na środowisko przy racjonalnej eksploatacji instalacji.

W pomieszczeniach, w których nacisk kładzie się na czystość i sterylność sprawdzą się grzejniki higieniczne. Dzięki rezygnacji z części kompaktowych oraz blachy konwektorowej, osiadanie kurzu ograniczone zostało do minimum. Seria te polecana jest do szpitali i wszystkich pomieszczeń, w których wymagane są szczególne warunki higieniczne.

Grzejniki modernizacyjne to prosta, bezproblemowa oraz szybka wymiana starego grzejnika żeliwnego, a także doskonała odpowiedź na nieefektywną pracę oraz nieatrakcyjne wzornictwo starych grzejników. Niewątpliwą zaletą jest również duży wybór modeli oraz dopasowanie 1:1 do istniejącej instalacji.

Grzejniki pionowe i Plan pionowe stosuje się tam, gdzie montaż poziomy jest niemożliwy. Taka wersja nie tylko doskonale spełni swoją rolę dzięki najwyższej jakości rozprowadzania ciepła, ale i dodatkowo pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Bogaty wybór kolorów umożliwia perfekcyjną aranżację wnętrz.

Cosmo E2 - Ekonomia i Estetyka

Nowością w ofercie firmy COSMO jest grzejnik E2, nagrodzony red dot design award winner 2013, który doskonale sprawdzi się we wnętrzach wyposażonych w niskotemperaturowe źródła zasilania, umożliwiając wydajne, ekonomiczne oddawanie ciepła. Można go bez problemu stosować w połączeniu z nowoczesnymi, konwencjonalnymi źródłami energii (ogrzewanie na olej lub gaz), jak również w połączeniu ze wszystkimi odnawialnymi źródłami energii (pompy ciepła, instalacja solarna etc.).

COSMO E2 charakteryzuje się dużym udziałem ciepła promieniowania, ponieważ posiada zasilane wodą płyty grzewcze z przodu i z tyłu. Inteligentne sterowanie pomiędzy statycznym a dynamicznym trybem pracy gwarantuje szybkie oddawanie ciepła, natychmiastowe czasy reakcji oraz maksymalny komfort ciepła przy temperaturach zasilania poniżej 40°C.

Producent zatroszczył się jednak nie tylko o stronę ekonomiczną. Grzejnik ma również niebanalną formę dzięki furturystycznemu wykonaniu, czy zaokrąglonym krawędziom Softline, które harmonijnie dopasowują się do każdego wnętrza.

COSMO E2 doskonale sprawdza się zimą jako wydajny grzejnik zasilany niskotemperaturowymi źródłami zasilania, natomiast latem, dzięki efektowi letniej bryzy zapewnia przyjemną chłodną atmosferę w mieszkaniu poprzez delikatny ruch powietrza. Dzięki niektórym adaptacjom w kotłowni możliwe jest również suche chłodzenie.
Opisywany grzejnik dostarczany jest jako produkt do bezpośredniego podłączenia i można go łatwo oraz ekonomicznie zamontować jako normalny grzejnik. Możliwe jest podłączenie poprzez wtyczkę lub złącze bezpośrednie poprzez  przewód.

Tam, gdzie musi być ciepło - grzejniki łazienkowe

O tym, że odpowiednie ogrzewanie w łazience jest niezbędne, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak połączyć praktyczne z estetycznym, dobierając do łazienki grzejnik, który podkreśli charakter wnętrza lub też stanie się ozdobą nowoczesnej i modnej łazienki.

Rodzina COSMO oferuje grzejniki łazienkowe w różnych wykonaniach. Dla tych, którzy cenią sobie prostotę i elegancję, dedykowany jest model STANDARD, o delikatnych liniach i prostym mocowaniu. Powiew nowoczesności może wnieść model WAVE, który poprzez delikatnie wygiętą formę harmonijnie łączy nowoczesność z funkcjonalnością.Estetyczne i efektywne - grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne stanowią odpowiedź firmy COSMO na coraz częściej zauważalne dążenie do indywidualizmu we wnętrzach. Dzięki szerokiej palecie dostępnych wzorów i kolorów każdy może stworzyć projekt, który idealnie będzie harmonizował z danym wnętrzem, czy to ciepłym i przytulnym, czy też surowym i minimalistycznym. I tak np. grzejnik COSMO SEWA z szerokimi wieszakami został zaprojektowany przede wszystkim dla chłodnej prostoty nowoczesnych łazienek. Odważny i nieco ekstrawagancki jest wzór COSMO NERO, który dzięki płaskiej budowie i jednostronnie otwartej formie doskonale wpisze się w stylistykę minimalistycznie urządzonych pomieszczeń.

Wśród nowszych rozwiązań znajduje się m.in. model Berlin-VM SPA z technologią podłączenia środkowego. Delikatne linie obramowania i piękny kształt panelu to połączenie najnowocześniejszego designu z niezbędną funkcjonalnością. Dla tych, którzy lubią eksperymentować z odważnymi wzorami dedykowany jest model WIEDEŃ-VM SPA, z jednostronnie otwartymi rurami grzewczymi i purystycznymi, pionowymi liniami panelu.

Model ten idealnie spełnia obowiązujące w świecie łazienek SPA trendy. Jednocześnie producent nie zapomniał o jego funkcji użytkowej, jaką jest możliwość suszenia i wieszania tekstyliów czy ręczników.

Kompletny program grzejników dekoracyjnych COSMO rozciąga się od prostych, funkcjonalnych drabinek, jak np. w modelu BERLIN z ułożonymi parami rurami poziomymi, aż do nowoczesnych, futurystycznych form, jak np. chromowany lub pozłacany model PARYŻ-V, który swoim wyglądem przypomina dzieło sztuki.
Poprzez szeroką paletę wzorów, kolorów i kształtów marka COSMO pozostawia swoim klientom duże pole do indywidualnego projektowania rozwiązań. Dzięki temu każdy użytkownik grzejników COSMO może zyskać pewność niepowtarzalności rozwiązania, które zostało stworzone przez jego wyobraźnię.

Szczegółowa oferta na stronie: www.vogelundnoot.com.pl. Wyłącznym dystrybutorem marki COSMO są hurtownie BIMs PLUS: www.bimsplus.com.pl.

źródło i zdjęcia: VNH Fabryka Grzejników

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
BIMs PLUS Sp. z o.o. Siedziba Spółki w Warszawie
BIMs PLUS Sp. z o.o. Siedziba Spółki w Warszawie
BIMs PLUS Sp. z o.o. Siedziba Spółki w Warszawie
BIMs PLUS Sp. z o.o. Siedziba Spółki w Warszawie
BIMs PLUS Sp. z o.o. Siedziba Spółki w Warszawie
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT