Podwójna dotacja do pomp ciepła NIBE

Do listopada 2018 r. można ubiegać się o Szwedzką Dotację na system powietrzny NIBE. Zakres dotacji obejmuje 150 sztuk powietrznych pomp ciepła.

Podwójna dotacja do pomp ciepła NIBE

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ DO POMP CIEPŁA NIBE?

Każdy, kto chce ekologicznie ogrzać swój dom może ubiegać się o wsparcie, które wynosi do 4000 zł do pomp ciepła, do 5000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub zestawem fotowoltaicznym NIBE PV oraz do 6000 zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV.

Aktualnie istnieje możliwość ubiegania się dodatkowo o dotacje w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Takie podwójne wsparcie powoduje że instalacja powietrznej pompy ciepła może być jednym z najtańszych sposobów ogrzewania i chłodzenia naszych domów.

Szwedzka dotacja do pomp ciepła NIBE.

DOTACJA DO POMP CIEPŁA A PROEKOLOGICZNA POLITYKA UE

Od kilku lat polityka proekologiczna wpływa na standardy budownictwa. Według wytycznych Unii Europejskiej do 2020 roku budynki w Polsce mają być przystosowane do niskiego zużycia energii. Budowa domów energooszczędnych jest droższa o około 20% niż tradycyjnych. Jednak koszt specjalnych materiałów i technologii OZE zwraca się w postaci oszczędności na rachunkach.

Przykładowo inwestycja w pompę ciepła pozwala na oszczędności rzędu 80%. Dlatego wiele firm i instytucji dotuje zakup i montaż rozwiązań OZE. Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki.

Konwencjonalne źródło zamienione jest na odnawialne źródło energii, czyli ciepło zgromadzone w otoczeniu. Rekuperator NIBE ERS z pompą ciepła to połączenie dające kompletny system zapewniający ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową, chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła.

System z pompą ciepła i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV to połączenie umożliwiające niemal zerowe rachunki za energię. Moduł komunikacyjny EME zawarty w zestawach fotowoltaicznych NIBE PV, umożliwia wzrost wydajności pracy pompy ciepła, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca, dając najwyższe oszczędności.

Więcej na www.nibe.pl i www.szwedzkadotacja.pl

Źródło i fot.: Nibe-Biawar


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT