Produkty ESBE – rozwiązania w kryzysie energetycznym

Transformacja energetyczna, wojna i gwałtowne zmiany cen energii sprawiły, że dla właścicieli gospodarstw domowych nastały trudne czasy. Firma ESBE oferuje rozwiązania, które mogą sprawdzić się w tych okolicznościach.

Produkty ESBE – rozwiązania w kryzysie energetycznym

Opracowujemy najbardziej energooszczędne na rynku rozwiązania dla systemów grzewczych, chłodniczych i ciepłej wody użytkowej. Są to produkty dla wszystkich rodzajów systemów grzewczych, w tym systemów hybrydowych. Jak podkreśla Henrik Hallberg, Manager international OEM coordinator w firmie ESBE:

„Duże obawy właścicieli gospodarstw domowych wynikają z transformacji energetycznej oraz faktu, że Rosja wstrzymała dostawy gazu do Europy. Ceny tego surowca gwałtownie rosną i istnieje obawa, że w zimie nie wystarczy go dla wszystkich”.

Henrik dodaje, że niepewność energetyczna jest odczuwalna w całej Europie (w mniejszym lub większym stopniu). Transformacja energetyczna ma priorytet, który zwiększył się w związku z wojną na Ukrainie.

Henrik Hallberg, Manager international OEM coordinator w firmie ESBE.

Zmniejszenie zależności Europy od rosyjskiego gazu

Unia Europejska importuje 90% gazu, z czego 40% pochodzi z Europy. Dodatkowo 46% europejskiego zapotrzebowania na węgiel i 27% zapotrzebowania na ropę naftową jest zaspokajane przez surowce z Rosji.

W związku z tym Komisja Europejska opracowała nowy plan o nazwie RepowerEU. W ramach nowego planu UE musi zmniejszyć swoją zależność od rosyjskiego gazu o 2/3 do końca 2022 roku. Alternatywnym źródłem energii powinien być skroplony gaz dostarczany z innych krajów.

Plan zakłada również, że należy kontynuować i rozwijać inwestycje w odnawialne źródła energii (energię słoneczną, wiatrową, biogaz, zielony wodór). Do 2030 roku trzy razy więcej unijnej energii powinno pochodzić z farm wiatrowych, paneli oraz kolektorów słonecznych.

Rozwiązania ESBE dla systemów hybrydowych

„Obserwujemy jak wielu właścicieli gospodarstw domowych planuje zainwestować w drugie źródło ciepła, np. przyjazną dla środowiska pompę ciepła. ESBE oferuje szereg produktów, które ułatwiają korzystanie z różnych systemów hybrydowych. UE przewiduje, że w ciągu najbliższych 5 lat liczba zamontowanych pomp ciepła wzrośnie o 10 milionów.

Widzimy naszą rolę w usprawnieniu tego procesu i powstawaniu energooszczędnych instalacji. Przykładami produktów, które ułatwiają transformację energetyczną (przejście na inne źródło ciepła niż kocioł gazowy) są: siłowniki obrotowe ESBE serii ARA600, zawory mieszające serii VRG130 oraz zawory mieszające serii VRB140 – podsumowuje Henrik Hallberg.

Ciekawymi produktami, które można również stosować w systemach hybrydowych są zawory przełączające. Na przykład są to zawory przełączające ESBE serii VZC i VZD, MBA130, VRG230. Istnieje wiele możliwości wykorzystania naszego asortymentu w instalacjach z min. dwoma źródłami ciepła.


źródło i zdjęcia: ESBE

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT