Sterowniki parownikowe z elektronicznym zaworem rozprężnym od Danfoss

Sterowniki parowników ADAP-KOOL® zapewniają idealne funkcjonowanie urządzenia chłodniczego i jednocześnie zapewniają maksymalną możliwą oszczędność energii, oraz utrzymanie produktów żywnościowych w szafach chłodniczych i chłodniach, w jak najwyższej jakości.

Sterowniki parownikowe z elektronicznym zaworem rozprężnym od Danfoss

Jak działają nowe sterowniki parownikowe?

Wszystko to dzięki funkcji odtajania oraz adaptacyjnej regulacji przegrzania przez sterowanie elektronicznym zaworem rozprężnym AKV. W celu zapewnienie optymalnego napełnienia parownika czynnikiem chłodniczym stosuje się elektroniczny zawór rozprężny wraz z elektronicznym sterownikiem z funkcją adaptacyjnej kontroli przegrzania.

W urządzeniach nie jest to konieczne (choć możliwe) ręczne ustawienie przegrzania, gdyż sterownik sam dobierze optymalne przegrzanie w zależności od aktualnych warunków pracy.

Dzięki zastosowaniu elektronicznych zaworów rozprężnych możliwa jest w przyszłości optymalizacja instalacji chłodniczej, gdyż sterownik nie tylko precyzyjnie steruje zaworem, ale również przekazuje informacje na temat obciążenia i wydajności systemu chłodniczego.

Źródło i zdjęcia: Wigmors 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT