Pompa WC - jakie ma zalety?
Idąc tym tropem często spotykamy się z zablokowaniem odpływu, wiąże się to z niewdzięczną próbą przepchania bądź kosztami które musimy ponieść za udrożnienie przepływu.
Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom oraz uprzedzanie zaistniałych problemów, stworzona została pompa z rozdrabniaczem. Pompa z rozdrabniaczem – „pomporozdrabniacz” jet to urządzenie elektryczne montowane za sedesem umożliwiające przetłaczanie ścieków fekalnych, odpadów organicznych przez kanał ściekowy.
Pompa wyposażona jest w nóż tnący, który obracając się z dużą prędkością rozdrabnia przepływające przez nie odpady, tworząc je mniejszymi i uniemożliwiając zapachnie się rury odpływowej. Pompy z rozdrabniaczem znajdują zastosowanie w pompowniach komunalnych i zakładowych, są używane do pompowania gnojówki w gospodarstwach rolnych, ale główne zastosowanie występuje w gospodarstwach domowych oraz wszędzie tam gdzie toaleta nie może zostać podłączona do standardowego pionu kanalizacyjnego.
Sytuacje takie występują kiedy toaleta ma zostać urządzona w pomieszczeniu, które nie zostało do tego przeznaczone. Podłączenie do takiego pomieszczenia rury o standardowej średnicy jest zazwyczaj niewykonalne bądź łączy się z kosztowną przebudową. Najtańszym i najszybszym wyjściem jest właśnie Pompa z rozdrabniaczem umożliwia podłączenie sedesu bez ryzyka zapchania. – mówi przedstawiciel firmy Damba.
Pierwsze pompy stworzone zostały we Francji już w latach 60-tych XX wieku. Podczas dużego zapotrzebowania na mieszkania i ograniczenia kosztów budowy wraz modernizacją pionów kanalizacyjnych, powstały pierwsze pompy wyposażone w elektryczne noże.
Świetnie radziły sobie z dzieleniem toalet w dużych mieszkaniach i lokalach, podczas tworzenia dodatkowych podłączeń, zajmowały mało miejsca a koszt był znikomy w porównaniu do standardowych rozwiązań. Do dziś pozwalają one dowolnie modernizować dostępną przestrzeń mieszkalną przy relatywnie niskich kosztach.
Źródło i zdjęcia: Dambat
Komentarze