Efektywność niewidocznego ogrzewania
W każdym budynku musi być ogrzewanie, czasem jednak zdarza się, że bardzo zależy nam, aby ogrzewanie pozostawało niewidoczne, jednak z różnych względów nie chcemy instalować ogrzewania podłogowego.
Ogrzewanie podłogowe wymaga położenia całej podłogi na nowo (a nie każdy chce i może na taki luksus sobie pozwolić), a po drugie - nie wszystkie typy posadzek są przystosowane do tego typu ogrzewania. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się grzejnik kanałowy, o których istnieniu przypomina nam jedynie kratka zabezpieczająca.
Tego typu ogrzewanie można dopasować do każdej posadzki, ponadto nie wystaje ponad poziom podłogi. Grzejniki kanałowe są też nie do przecenienia, jeśli borykamy się z tzw. efektem "pocenia szyby" - umieszczone pod oknem pozwalają skutecznie wyeliminować problem zaparowanych szyb. Nie mówiąc już o tym, że ogrzewanie kanałowe daje doskonałą cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu.
Ogrzewanie lub chłodzenie, czyli grzejniki kanałowe
VOGEL&NOOT wypuścił nową serię grzejników kanałowych Intratherm, która obejmuje pięć różnych typoszeregów odpowiadających na różne wymagania klientów. Urządzenie daje ogromne możliwości, mogą to być bowiem prostsze rozwiązania, jak Intratherm FMK lub też grzejniki kanałowe bardziej zaawansowane. Te drugie wyposażone są w cichobieżne wentylatory odśrodkowe, zamontowane w wannie obok wymiennika.
Grzejniki Intratherm F1T dzięki temu wyposażeniu mają wyższą wydajność cieplną, gdyż wentylatory zapewniają wymuszony obieg powietrza. Dostępne są też wersje, w których miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła został dodatkowo wzmocniony (Intratherm F1P). Z kolei najbardziej zaawansowane urządzenia Intratherm pozwalają na połączenie w jednym grzejniku kanałowym funkcji grzania zimą i chłodzenia latem (Intratherm F2C i Intratherm F4C).
Kratki maskujące do grzejników kanałowych
Różne rodzaje kratek maskujących uzupełniają ofertę grzejników kanałowych Intratherm. Do wyboru mamy np. kratki drewniane, ze stali nierdzewnej, z duraluminium czy z listwami ozdobnymi. Jeśli zależy nam na tym, aby grzejnik był jak najmniej widoczny, możemy wybrać kratkę drewnianą w kolorze zbliżonym do podłogi (dąb i buk surowy lub lakierowany), która nie będzie się wyróżniać.
Jeśli natomiast chcemy wprowadzić ciekawy akcent we wnętrzu, to możemy wybrać kratkę z duraluminium w kolorze naturalnym lub pomalowaną na jeden z trzech dostępnych kolorów. Dzięki kratkom z listwą ozdobą nadamy pomieszczeniu ciekawy wygląda.
Źródło i zdjęcia: Vogel&Noot
Komentarze