Rozpoczęła się III edycja programu edukacyjnego "ZainSTALuj się"

Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży, ale również przedstawicieli władz akademickich, szkół oraz miast. Potwierdzają to również liczby - na przestrzeni ostatnich dwóch lat w "ZainSTALuj się" wzięło udział ponad 5000 uczniów i studentów.

Rozpoczęła się III edycja programu edukacyjnego "ZainSTALuj się"

Malejące zainteresowanie młodzieży studiami technicznymi, rosnący deficyt wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz prognozowane problemy demograficzne to problemy, z którymi musi się zmierzyć dzisiejszy rynek pracy. ArcelorMittal Poland SA od 2008 roku we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Business for Society prowadzi program edukacyjny "ZainSTALuj się" skierowany do studentów uczelni technicznych oraz uczniów szkół średnich i gimnazjalnych.

Aktywność w III edycji programu edukacyjnego "ZainSTALuj się" to nie tylko szansa wygrania ciekawych nagród. To przede wszystkim możliwość konfrontacji wiedzy teoretycznej z praktyką, pomoc w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej oraz ciekawa forma aktywnego i bezpośredniego kontaktu z przyszłym potencjalnym pracodawcą.

"Z każdym rokiem staramy się podnosić poprzeczkę o kilka szczebli wyżej - zarówno w stosunku do uczniów, jak i studentów" - mówi Andrzej Wypych, dyrektor personalny, członek zarządu ArcelorMittal Poland SA. "Dlatego III edycja "ZainSTALuj się" będzie obfitowała w jeszcze większą liczbę spotkań, warsztatów i konkursów w szkołach i na uczelniach. Będziemy zachęcać, inspirować i wspierać studentów studiów inżynierskich w rozwijaniu umiejętności ważnych z punktu widzenia przyszłej pracy oraz pokazywać perspektywy zawodowe w branży hutniczej."

Jak podkreśla Andrzej Wypych, działania edukacyjne prowadzone w ramach programu dają ponadto studentom możliwość bezpłatnej nauki branżowego języka angielskiego, udziału w warsztatach kształcących umiejętności interpersonalne i analityczne oraz konfrontacji swojej wiedzy z praktykami. To również szansa pokazania uczniom możliwych ścieżek dalszej edukacji.

"To tylko cześć zrealizowanych w ramach programu działań. Wszystko po to, by lepiej przygotować młodych adeptów kierunków technicznych do startu na rynku pracy. Jednym z bardzo ważnych elementów są także programy stażowe, które pozwalają studentom poznać realia pracy w przemyśle ciężkim. Fakt, że zostaje z nami 85 proc. stażystów, najlepiej świadczy o tym, że nasze działania odnoszą sukces" - dodaje Andrzej Wypych.

źródło i zdjęcie: zainstalujsie.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT