PRODUCENCI
Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka
ul.Balicka 320, 30-198  Kraków
tel. 12 637 36 23, 12 637 92 88, 660 611 169, 795 464 006

Firma zduńska (Hafner) przed 25 laty rozpoczęła od produkcji ozdobnych kafli i budowy tradycyjnymi metodami z gliny i szamotu pieców kaflowych i kominków. Jako pierwsza w regionie przed 22 laty uruchomiła sprzedaż stalowych wkładów kominkowych firmy Spartherm kooperując także w ich produkcji. Od połowy lat 90tych nawiązała współpracę firmą Brunner i Ortner otwierając się na stosowanie nowoczesnych technik zduńskich budowy pieców i kominków Do dzisiaj jest jedną z nielicznych firm polskich budujących piece i kominki tylko z kafli i tylko w technologii ciepłych tynkowanych ścian

Od 10 lat firma Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka produkuje nowoczesne akumulacyjne gusschamotplatte do budowy ciepłych ścian grzewczych (CPA, CPA-K, CPK) - prefabrykowane elementy kanałowych wymienników ciepła (CMA, CMA-M, CMA-R) oraz piecowe paleniska akumulacyjne (PPA) z opatentowanego przez siebie kompozytu akumulacyjnego o nazwie Akubet, będącego odmianą najnowszej generacji betonu szamotowego o zwiększonych parametrach grzewczych, dostosowanych do potrzeb grzewczych nowoczesnych domów energooszczędnych.

Firma specjalizuje się i koncentruje na budowie przede wszystkim pieców i pieco-kominków akumulacyjnych zapewniających główne, niezależne ogrzewanie domów nowoczesnymi ekologicznymi instalacjami ciepłymi na biomasę. Stosując do ozdoby swoich pieców i kominków wyłącznie kafle, od wielu lat współpracuje z głównymi kaflarniami polskimi i zachodnimi, w tym takich jak Sommerhuber, Mez, Kaufman, Hagemann, G&R, Spirit of Fire. Jako doświadczony wieloletni producent nowoczesnych akumulacyjnych materiałów zduńskich i dystrybutor wielu producentów polskich i zagranicznych, od ponad 5 lat prowadzi szkolenia w zakresie zduństwa. Aktualnie prowadzi profesjonalną 1-semestralną szkołę zduńską dla firm kominkowych.

Cebud jest posiadaczem licznych patentów i wzorów przemysłowych oraz liczącym się eksporterem akumulacyjnych prefabrykatów zduńskich z Akubetu. Szef firmy Jacek Ręka jest v-ce Prezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia branży zduńskiej (OSKP) oraz jej przedstawicielem w VEUKO.

ROZWIŃ OPIS