PRODUCENCI
Tilgner
ul.Piaski 30, 63-300  Pleszew
tel. 062 742 90 10, 062 742 47 65

POWIĘKSZ ZDJĘCIA KOTŁÓW

Kocioł na miał węglowy Generator typ KW-GR

Kocioł na miał, groszek, eko-groszek typu KTM

Kocioł na eko-groszek typu EKR

Kocioł na pelety P2

Kocioł na drewno FHG Turbo 3000

Wytwórnię założył mgr inż. Jerzy Tilgner, który wykorzystał wiedzę, zdobytą w czasie studiów na Wydziale Metalurgicznym w Częstochowie, gdzie jednym z kierunków był: „Budowa i eksploatacja piecy przemysłowych”. Wytwórnia powstała w 1985 roku rozpoczynając swoją produkcje od grzejników aluminiowych, a 2 lata później rozpoczęła produkcję kotłów. Szybko okazało się to strzałem w dziesiątkę, a kotły z tutejszej Wytwórni zdobyły uznanie wśród odbiorców i w ślad za pierwszymi modelami, na rynku szybko pojawiły się następne, jeszcze doskonalsze.

Wytwórnia sukcesywnie zwiększa swoją ofertę udoskonalając oferowane klientom modele kotłów, które zyskały wysokie uznanie klientów. Wprowadzona w toku doświadczeń technologia produkcji pozwoliła ograniczyć do 50% spawów, które były narażone na działanie spalin. Ponadto dzięki zastosowaniu wysokiej jakości atestowanych materiałów oraz wprowadzeniu ściśle nadzorowanych technologii wytwarzania, osiągnięto wydłużenie żywotności kotłów C.O., a co z tym się wiąże przedłużenie gwarancji nawet do 5 lat!.

Zakład  posiada uprawnienia dozorowe do wytwarzania oraz na naprawy kotłów wodnych, parowych i zbiorników ciśnieniowych. Kotły produkowane przez pleszewską Wytwórnię posiadają wszystkie dostępne na rynku certyfikaty, m.in. wydane przez Instytut Techniki Grzewczej w Łodzi i Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Kotły Nasze posiadają świadectwo „na znak bezpieczeństwa ekologicznego” i są przyjazne dla środowiska naturalnego. Warto podkreślić, że w Firma wdrożyła normy jakości ISO 9001:2000, na co uzyskała Certyfikat TÜV.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się m.in. kotły Generator typu KW-GR sterowany za pomocą dmuchawy, sterowanej mikroprocesorowym sterownikiem z wyświetlaczem cyfrowym. Zastosowana technologia spalania sprawia, że parametry tych kotłów są nieporównywalnie lepsze od innych kotłów na paliwa stałe. W ofercie firmy ponad to znajdują się ekologiczne kotły retortowe typu EKR z palnikiem węglowym opalane eko-groszkiem oraz kotły tłokowo-miałowe typu KTM na miał, groszek czy eko-groszek. Firma produkuje również kotły parowe.

Właściciel firmy wciąż udoskonala produkcję i unowocześnia zakład. Najnowszym nabytkiem firmy jest nowoczesne urządzenie do cięcia plazmą. Zastosowane tego urządzenia podniesie jeszcze bardziej jakość produkowanych wyrobów. W najbliższym czasie w zakładzie zostanie uruchomiona linia produkcyjna na której pracować będą roboty spawalnicze.

W firmie wytwarzane są:

 • Całodobowe kotły grzewcze typu Generator KW-GR na miał węglowy, z mikroprocesorowym sterowaniem temperatury; zakres mocy od 14 do 560 kW
 • Kotły typu KTM z automatycznym podajnikiem opalu; zakres mocy od 20 do 700 kW
 • Kotły typu EKR z palnikiem węglowym; na eko-groszek; zakres mocy od 15 do 500 kW
 • Kotły PAROWE
 • Uniwersalne kotły grzewcze; na węgiel kamienny, miał węglowy, węgiel brunatny, drewno oraz trociny (współpraca z przystawką AZSD); zakres mocy od 12 do 450 kW

Kocioł parowy

Urządzenia te znajdują zastosowanie w nowych i istniejących instalacjach centralnego ogrzewania: w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach, szkołach itp.

Oferta firmy obejmuje również kotły na drewno, trociny, zrembki firmy Fröling

Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Polska

Dystrybucja: hurtowa i detaliczna przez sieć dystrybutorów

Aprobaty i certyfikaty: Certyfikat ISO 9001:2000, TÜV Managment Service, European Quality Academy Member, Certyfikat Najlepsza Polska Jakość, Certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego, Certyfikaty ekologiczne, Certyfikaty zgodności wg kryterium efektywności energetycznej

Usługi: w zakresie instalacji c.o. i modernizacji kotłowni

Firma zapewnia:

 • Krótkie terminy dostaw
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • Transport do klienta
 • Doradztwo techniczne
 • Wysoką jakość produkowanych wyrobów
 • Atrakcyjne ceny
ROZWIŃ OPIS