PRODUCENCI
Klimosz
ul.Zjednoczenia 6, 43-250  Pawłowice
tel. 32 474 39 00

Firma zajmuje się importem, produkcją oraz dystrybucją hurtową kotłów, grzejników żeliwnych, podgrzewaczy c.w.u. A.O. Smith oraz osprzętu do tych urządzeń, jak również doradztwem technicznym w zakresie instalacji c.o. i c.w.u. Firma dysponuje własnym zapleczem magazynowym i logistycznym na który składają się trzy magazyny hurtowe zlokalizowane w Bielsku-Białej, Wrześni k. Poznania, Czyżewie Osadzie k. Białegostoku oraz 9 samochodami ciężarowymi z klapą samowyładowczą, w tym dwoma zestawami tandem.

Dzięki temu firma jest całkowicie niezależna od usług zewnętrznych firm transportowych również w zakresie dostarczania towaru od głównego dostawcy czyli VIADRUS. W/w zaplecze zapewnia również firmie uprzywilejowaną pozycję poprzez świadczenie usług sprzedaży wraz z dostarczeniem i rozładunkiem zakupionych produktów bezpośrednio do magazynów ponad 500 partnerów handlowych firmy. Magazyny hurtowe KLIMOSZ Sp. z o.o. są wyposażone w sprzęt do rozładunku i załadunku towarów oraz niezbędną infrastrukturę. Bieżącą obsługę klientów firmy zapewnia grupa przedstawicieli handlowych podzielonych na pięć rejonów działania, dzięki czemu częstotliwość odwiedzania firm jest na tyle duża, aby szybko reagować na ewentualne wahania rynku czy konieczność modyfikacji warunków handlowych, a nawet konstrukcji urządzeń.Firma Klimosz jako producent zajmuje jedną z czołowych pozycji na rynku automatycznych kotłów na paliwa stałe nie tylko w Polsce lecz również w krajach europejskich. Rosnąca wartość eksportu wskazuje na dobre przyjęcie produktów firmy Klimosz wśród klientów zagranicznych.

Produkty A.O. Smith, jednego z największych na świecie producentów urządzeń do podgrzewu ciepłej wody użytkowej są poważnym atutem firmy, która jako jedyna obecnie na rynku polskim oferuje kompleksowe rozwiązania do przygotowania dużych, przemysłowych ilości ciepłej wody dla hoteli, restauracji, myjni samochodowych, itp.

Firma Klimosz Sp. z o.o. od początku swojego istnienia wdrożyła ciągle modyfikowany i udoskonalany program szkoleń technicznych i handlowych, których celem jest nie tylko zapewnienie wysokiego poziomu technicznego wśród autoryzowanych instalatorów i serwisantów urządzeń lecz również zapewnienie rzetelnej obsługi klientów pod względem informacji handlowych ze strony partnerów firmy Klimosz.

Program ten jest ciągle realizowany. Obecnie firma wdraża sieć niezależnego serwisu, dzięki czemu będzie możliwe jeszcze szybsze reagowanie na zgłaszane awarie, co ma szczególne znaczenie w dobie sprzedaży przez Internet nie zawsze połączonej z zapewnieniem serwisu przez sprzedawcę. Rozbudowa Działu Technicznego oraz realizowane często przez inżynierów firmy konsultacje w terenie pozytywnie wpływają na wizerunek firmy, postrzeganej jako taka, która żadnego ze swoich klientów nie pozostawia bez pomocy.

Dzięki powyższym rozwiązaniom i wysokiej jakości oferowanych produktów Klimosz Sp. z o.o. skutecznie konkuruje na rynku krajowym i europejskim z tanimi, dostępnymi w sieciach handlowych urządzeniami, zwiększając z roku na rok sprzedaż i liczbę zadowolonych klientów.

ROZWIŃ OPIS