PRODUCENCI
Kołton
ul.Orawka 149A , 34-480  Jabłonka
tel. 018 264 26 67, +48 505 063 950, +48 505 063 724

FIRMA KOŁTON - PRODUCENT KOTŁÓW C.O.

Firma KOŁTON założona została 1979 r. i przez blisko 15 lat funkcjonowała jako niewielki zakład ślusarski. Jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie na kotły co oraz konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań i technologii, w latach 90-tych zakład został rozbudowany.

Obecnie Firma KOŁTON to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, stawiające na modernizację i innowację procesu produkcji. Firma specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości kotłów na paliwa stałe, które zdobyły duże uznanie wśród klientów na przestrzeni lat dzięki swojej niezawodności, funkcjonalności i estetyce.

Jakość kotłów potwierdzają również certyfikaty na zgodność z norma PN-EN 303-5, oraz certyfikaty bezpieczeństwa ekologicznego kotłów.

TECHNOLOGIA

Firma od lat stawia na bardzo intensywny rozwój. Domeną firmy jest posiadanie nowoczesnego parku maszynowego niezbędnego do obróbki materiału oraz produkcji kotłów całkowicie we włanym zakresie. Począwszy od plazmowego cięcia blach poprzez nowoczesne prasy krawędziowe i wykrawarki CNC do nowoczesnych inwentorowych półautomatów spawalniczych. Elementy kotła jak i jego obudowy konstruowane są przy wykorzystaniu technik CAD-CAM. Zapewnia to dużą powtarzalność elementów konstrukcyjnych a to wpływa na wysoką jakość i estetykę kotłów.

USŁUGI

Firma w ramach wolnych mocy przerobowych świadczy usługi w zakresie:

  • cięcie plazmą CNC blach 1500 x 3000 mm o grubości do 15 mm,
  • ciecie gilotyną blach o grubości 12 mm,
  • gięcie na prasach krawędziowych CNC blach o grubości 10 mm i długości 3000 mm,
  • spawanie stali węglowych i nierdzewnych,
  • wycinanie na wykrawarce rewolwerowej CNC.

 

ROZWIŃ OPIS