PRODUCENCI
Fondital Nova Florida
ul.Via Cerreto, 40 , 25079  VOBARNO (Brescia) Włochy

Firma Fondital rozpoczęła swoją działalność na rynku włoskim w 1970 roku. Od początku swojego istnienia zajęła się projektowaniem i produkcją grzejników aluminiowych. Obecnie jest największym producentem grzejników aluminiowych o światowym zasięgu.

Na rynku polskim grzejniki Fondital sprzedawane są od ponad 15 lat. Grzejniki ze stopu aluminium są produkowane na precyzyjnych prasach automatycznych nowoczesną metodą odlewania ciśnieniowego.

Materiałem jest wysokiej jakości stop aluminium o specjalnie dobranym składzie, gwarantującym bezkonkurencyjną jakość i trwałość eksploatacyjną. Posiadają nowoczesną, atrakcyjną linię wzorniczą oraz bardzo wysoką jakość wykonania, co korzystnie wyróżnia je spośród podobnych wyrobów na rynku krajowym.

ZASTOSOWANIE

Grzejniki Fondital ze stopu aluminium przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, usługowych i innych o normalnej wilgotności powietrza (do pomieszczeń o normalnej wilgotności powietrza zalicza się również kuchnie, łazienki i suszarnie w budynkach mieszkalnych), w których nie występują oddziaływania środków korozyjnych; grzejniki należy stosować w instalacjach wodnych systemu zamkniętego lub otwartego, w których woda oraz stykające się z wodą instalacyjną materiały są zgodne z wymaganiami normy PN-93/C-04607

ZALETY

  • Wysoką jakość grzejników gwarantuje zautomatyzowanie produkcji oraz ciągły monitoring na każdym etapie; poza etapem lakierowania proces produkcyjny obejmuje: odlewy ciśnieniowe, polerowanie, zgrzewanie, gwintowanie, łączenie pojedynczych elementów w zestawy za pomocą nypli i uszczelek oraz próba szczelności wykonywana przy ciśnieniu 150% ciśnienia roboczego.

  • Wytrzymałość i trwałość, połączone z niewielkimi gabarytami zewnętrznymi i niewielką masą (ciśnienie pracy 16 bar)

  • Wysoka wydajność: aluminium emituje ciepło już przy niskich temperaturach przez co następuje redukcja strat ciepła w trakcie nagrzewania.

  • Wysoki komfort użytkowania zapewniony przez emisję cieplną poprzez promieniowanie i konwekcję

  • Wyjątkowa estetyka łącząca elegancję grzejnika panelowego z wszechstronnością grzejnika segmentowego, pozwalającego na praktyczny montaż elementów złączkami gwintowanymi

  • Idealne wykończenie oparte na dwuetapowym malowaniu pozwalające na łatwe utrzymanie w czystości

  • Pełna gama wielkości i wydajności ułatwiająca znalezienie optymalnego rozwiązania w fazie projektowania, instalacji i użytkowania.

  • Wysoka trwałość eksploatacyjna w instalacjach wykonanych ze stali, tworzyw sztucznych i miedzi

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT