PRODUCENCI
Konsorcjum FEN
ul.Dąbrowskiego 273A, 60-406  Poznań
tel. 061 66 90 700

Konsorcjum FEN Sp. z o.o. to największy dystrybutor Linksys w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE). FEN jest ekspertem w sprzedaży urządzeń sieciowych LAN i WLAN dla przedsiębiorstw, małych firm oraz rozwiązań dla klientów indywidualnych.

Specjalizujemy się w produktach, które umożliwiają łatwe i ekonomiczne współdzielenie połączenia internetowego, plików, muzyki cyfrowej oraz gier w sieci. Oferta firmy obejmuje także nowoczesne urządzenia dostępowe klasy business, infrastrukturę informatyczną bazującą na zarządzalnych przełącznikach warstwy 2 i 2+ oraz kompletne rozwiązania z zakresu technologii Voice over IP (VoiP).

Marka Linksys, którą od 2000 roku z powodzeniem wprowadzamy do polskich domów i firm, stała się wyznacznikiem nowej klasy urządzeń sieciowych: wydajnych, estetycznych i przede wszystkim niezawodnych. W czerwcu 2003 Linksys został przejęty przez firmę Cisco Systems, Inc., co stworzyło nieograniczone możliwości rozwoju na rynku rozwiązań sieciowych dedykowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki doświadczeniu firmy Cisco w sektorze rozwiązań sieciowych oraz przyjaznym dla użytkownika funkcjom produktów Linksys, firmy mogą obecnie budować wysokiej jakości środowiska sieciowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Produkty marki Linksys pozwalają stworzyć wydajną grupę roboczą, która pomoże każdej nowoczesnej firmie uzyskać przewagę nad konkurencją i przyniesie szybki zwrot z inwestycji. W części poświęconej użytkownikom indywidualnym, zmierzamy do świata, w którym dane, multimedia i głos dostarczane będą szybko i bezprzewodowo bezpośrednio przez Internet.

Produkty Linksys zostały przygotowane z myślą o użytkownikach, którzy nie posiadają zaawansowanej wiedzy technicznej, są łatwe w użyciu, niezawodne i co najważniejsze przystępne cenowo. Pozwalają skonfigurować wydajną sieć roboczą przy minimalnym wysiłku i koszcie. Profesjonalne wsparcie klienta prowadzone w języku polskim sprawia, że użytkownicy mają tę komfortową świadomość, że w przypadku problemów wystarczy jeden telefon pod bezpłatny numer 0 800 331 13 45, aby uzyskać pełną informację produktową.

Miej oko na Swoją firmę dzięki rozwiązaniom do monitoringu Linksys

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo to kluczowa kwestia dla wszystkich ludzi, w tym także dla firm. Zdalny monitoring wideo stał się jedną z podstawowych metod zabezpieczania siedziby firmy i kontrolowania dostępu.

Za pomocą technologii IP systemy monitoringu wideo mogą być rozmieszczane i obsługiwane znacznie taniej niż wcześniejsze technologie telewizji przemysłowej CCTV, co w przypadku wielu małych firm sprawiło, że po raz pierwszy wzięto tam pod uwagę możliwość zastosowania rozwiązań do monitoringu wideo.

Technologia wideo IP została opracowana z myślą zintegrowania jej z istniejącą infrastrukturą sieciową, zarówno przewodową, jak i bezprzewodową. Nie wymaga ona osobnej sieci lub wydzielonego sprzętu archiwizującego dane i, co równie ważne w przypadku firm z ograniczonym budżetem, właściwie żadnej wyspecjalizowanej pomocy technicznej z wyjątkiem tej, która obsługuje już istniejące środowisko sieci IP.

Monitoring wideo oparty o technologię IP jest bardziej elastyczny niż konwencjonalne systemy telewizji przemysłowej CCTV. Umożliwia on robienie zdjęć, nagrywanie wideo lub przesyłanie strumienia wideo, który można oglądać na wielu urządzeniach w sieci, przez telefon komórkowy lub przez Internet z każdego miejsca na świecie.

Linksys Connected Office

Zakres oferowanych produktów, elastycznych, solidnych i tanich, opracowany został przez firmę Linksys specjalnie dla małych przedsiębiorstw. Dzięki niemu produkty Linksys Connected Office zapewniają idealny szkielet efektywnych rozwiązań do monitoringu z wykorzystaniem kamer IP do monitoringu Linksys.

Strategią Linksys Connected Office jest dostarczenie kompletnego systemu spełniającego potrzeby małych przedsiębiorstw w zakresie danych, komunikacji głosowej, bezprzewodowej, mobilności, nagrywania wideo i archiwizacji, a także, od niedawna, monitoringu. Wykorzystaniem kamer IP firmy Linksys stanowi idealne uzupełnienie sieci małych firm zbudowanych z produktów będących częścią tej oferty. Kamery IP firmy Linksys w pełni integrują się z sieciami Linksys Connected Office, tworząc skuteczne, elastyczne i efektywne rozwiązanie do monitoringu wideo.

Rozwiązania do monitoringu wideo firmy Linksys w pełni integrują się ze środowiskami sieciowymi firmy Linksys, wykorzystując istniejącą sieć i minimalizując dodatkowe koszty.

W środowisku sieciowym firmy kamery Linksys można szybko podłączyć do przełącznika, który jest częścią infrastruktury sieciowej. Kamera PVC2300 może być zasilana przez przełącznik z funkcją Power over Ethernet. Kamery bezprzewodowe potrzebują punktu dostępowego, podłączane są bezpośrednio do sieci bezprzewodowej. Wszystkie przełączniki Linksys obsługują kamery IP Linksys.

Każda kamera Linksys przesyła obraz do maksymalnie 10 użytkowników w sieci z wykorzystaniem funkcji unicastingu, a modele PVC2300 i WVC2300, dzięki funkcji multicastingu, do nieograniczonej liczby użytkowników. Sieć ponadto przesyła sygnał audio

nagrany przez kamerę do użytkowników obserwujących nagrania wideo lub do jednostek archiwizujących. W trybie bezpieczeństwa kamery mogą alarmować użytkowników przez sieć przy każdorazowym wykryciu ruchu, wysyłając e-mail z adresem URL kamery lub nagraniem wideo w załączniku.

System NAS - archiwizacja obrazu i dźwięku z kamer IP

W przypadku korzystania z rozwiązań do monitoringu opartych o system Linksys IP nie ma potrzeby instalowania osobnego sprzętu do archiwizacji obrazu i dźwięku. Archiwizatory sieciowe firmy Linksys (NAS) umożliwiają zapisywanie zdjęć, nagrań wideo i sekwencji wideo wraz z sygnałem audio. Wybór urządzenia do archiwizacji zależy od wielkości firmy, charakteru rozwiązania do monitoringu i innych parametrów.

Oprogramowanie dostarczane wraz z rozwiązaniami do monitoringu firmy Linksys umożliwia prowadzenie obserwacji za pomocą wielu kamer i nagrywanie materiału na urządzenie pamięci masowej podłączone do sieci, a także zaawansowane wyszukiwanie według godziny i daty. Nagrywanie może rozpocząć się po wykryciu ruchu, na życzenie lub o określonej godzinie. Do odtworzenia nagranego materiału można użyć programu Windows Media Player, co sprawia, że nie ma potrzeby posiadania firmowego odtwarzacza.

Linksys to gwarancja stabilności i skuteczności w biznesie

Aby zagwarantować skuteczność biznesową i spokój ducha, rozwiązania biznesowe firmy Linksys oferują najnowsze technologie w cenie przystępnej dla przedsiębiorstw, które muszą liczyć się z budżetem. Redukują one złożoność działania oraz koszty wdrożenia, zwiększając jednocześnie wydajność i niezawodność sieci. Produkty firmy Linksys są przystosowane do tego, by zapobiegać niebezpieczeństwom zagrażającym współczesnym sieciom.

Autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Linksys w Polsce jest Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT