PRODUCENCI
Flama-gaz
ul.Szkolna 3 , 43-418  Pogwizdów
tel. 33 856 85 70

Firma FLAMA-GAZ®, której siedziba mieści się w Pogwizdowie koło Cieszyna, została założona w 1974 roku. W początkowym okresie działalności jednoosobowy zakład wytwarzał zawory termoelektromagnetyczne (łącznie z termoparami) oraz termostaty do kotłów gazowych.

Zmieniające się z upływem czasu potrzeby rynku wpływały bezpośrednio na rozwój firmy i zmiany profilu produkcji. I tak z początkiem lat 80-tych zakład produkował już ogrzewacze do wody i kotły grzewcze. W 1986 ofertę produkcyjną poszerzono o palniki wentylatorowe do gazu oraz osprzęt potrzebny do sterowania ich pracą, taki jak filtry, regulatory ciśnienia gazu czy zawory elektromagnetyczne. Z czasem zawory elektromagnetyczne stały się również poszukiwane na rynku przez innych producentów urządzeń spalających paliwa gazowe. Wrastający ciągle popyt sprawił iż zaniechano produkcji pozostałych wyrobów, a cały potencjał konstrukcyjny i produkcyjny firmy skupiono na elektrozaworach. Z perspektywy czasu okazało się to bardzo trafnym posunięciem.

Lata 1994 - 1998 to okres wzmożonych inwestycji i początek dynamicznego rozwoju Firmy. Nowo wybudowane jak i poddane generalnemu remontowi stare obiekty, stały się w 1998 roku nową siedzibą FLAMA-GAZ. Znacznemu poszerzeniu uległ park maszynowy. Wzrósł także potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa. W 1996 roku zainteresowania firmy skierowane zostały również na zagadnienia związane z bezpieczeństwem użytkowania instalacji gazowych. Efektem tych działań było opracowanie i wdrożenie do produkcji specjalnych zaworów odcinających przeznaczonych do współpracy z detektorami gazu (systemami detekcji):

  • 1997 rok - zawory grzybkowe ZB
  • 2002 rok - pełnoprzelotowe zawory klapowe MAG-3.

Tak więc ciągły rozwój firmy przekształcił niewielki warsztat rzemieślniczy w nowoczesny zakład specjalizujący się w produkcji elektrozaworów. Dzisiaj firma FLAMA-GAZ® zatrudnia kilkadziesiąt osób, a oferowany asortyment zaworów elektromagnetycznych liczy ponad 100 typoodmian przeznaczonych do różnego rodzaju mediów (paliwa gazowe, paliwa płynne, woda, olej, powietrze). W trosce o jakość naszych produktów i usług w 2002 roku rozpoczęliśmy wdrażanie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001 : 2000, uzyskując rok później Certyfikat wydany przez niemiecką organizację TUV.

Wysoki poziom techniczny produkowanych wyrobów uzyskiwany jest dzięki wdrażaniu własnych rozwiązań konstrukcyjnych-technicznych (nowatorskie rozwiązania są opatentowane) przez najwyższej klasy specjalistów technicznych oraz doświadczonych pracowników produkcji. Prace nad nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi konsultowane są w razie potrzeby ze specjalistami Politechniki Śląskiej, Kopalni Doświadczalnej "Barbara" czy Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Komórki zakładu współpracują w systemie komputerowym integrującym wszystkie działy, począwszy od projektowania i technologii poprzez produkcję, aż do dystrybucji.

Produkty nasze spełniają wymagania zasadnicze stosownych Dyrektyw UE, norm i przepisów, co uprawnia do oznakowania ich znakiem CE i znakiem bezpieczeństwa "B". Nadzór nad ich produkcją w ramach wydanych Certyfikatów sprawuje Instytut Nafty i Gazu w Krakowie. Wyroby FLAMA-GAZ® trafiają do wielu tysięcy zadowolonych Klientów z firm i przedsiębiorstw całej Polski. Część produkcji jest eksportowana i znajduje odbiorców poza granicami kraju.

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT