PRODUCENCI
Grohe Polska
ul.Puławska 182 , 02-670  Warszawa
tel. 22 543 26 40

Friedrich Grohe założył firmę GROHE w 1936 roku. Od tego czasu minęło już siedem dziesięcioleci wypełnionych nieustannym budowaniem naszej reputacji jako firmy oferującej bezkonkurencyjną jakość, doskonałe wzornictwo i imponującą technologię. Z naszą historią rozwoju technologicznego, własnym wypróbowanym zespołem projektowym oraz obietnicą dotyczącą jakości, która przetrwała próbę czasu, firma GROHE zorientowana jest na przyszłość.

W roku 1936 Friedrich Grohe przejął założoną w roku 1911 spółkę Berkenhoff & Paschedag w miejscowości Hemer w Niemczech. Wówczas łazienka stanowiła bardzo skromną przestrzeń, na której luksus mogły pozwolić sobie jedynie najbardziej zamożne osoby.

Friedrich Grohe prowadził działalność na terenie Niemiec i dopiero w roku 1938 pozyskał swoje pierwsze zamówienie eksportowe na armaturę łazienkową.

Obecnie łazienka przypomina oazę – w mieszkaniu, hotelu i spa. To miejsce, w którym można się zrelaksować i odreagować. To miejsce z wyrafinowanym wyposażeniem spełniającym najwyższe standardy. Witamy w łazience XXI wieku! W roku 2000, firma GROHE przestała być notowana na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych i stała się własnością konsorcjum inwestorów. W roku 2001 firma wprowadziła na rynek pomysłowy prysznic freehander. Aktualni akcjonariusze spółki - TPG Partners IV, L.P oraz fundusze DLJ Merchant Banking – nabyli firmę GROHE w roku 2004.

W roku 2005 firma wprowadza do oferty popularny zestaw prysznicowy Rainshower®, który zdobywa nagrody reddot oraz iF. W roku 2007 firma GROHE staje w centrum zainteresowania wraz z wprowadzeniem na rynek nowej, minimalistycznej gamy armatury łazienkowej - Allure, Lineare oraz Concetto, które zdobywają liczne nagrody takie jak reddot, iF i Good Design.

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT