Historia ZWK ”Marywil” S.A. datuje się od 1925 roku. Wtedy to w oparciu o lokalne złoża gliny, rozpoczęto w Suchedniowie produkcję wyrobów ceramicznych. Z inicjatywy A. Wędrychowskiego akcjonariusze krakowscy zawiązali spółkę, dla której technologię produkcji opracowało słynne laboratorium profesora H. Segera. Wiele badań na potrzeby produkowanych wtedy rur kanalizacyjnych prowadziło także krakowskie laboratorium profesora Józefa Galera – ojca ceramiki budowlanej w Polsce.
W roku 1930 akcje Zakładu zostały sprzedane firmie Marywil produkującej w owym czasie wyroby kamionkowe i szamotowe w Radomiu. W 1934 roku w Suchedniowskim Marywil-u zaczęto wytwarzać wyroby z kamionki kwasoodpornej – bardzo poszukiwane w przemyśle i nieodzowne przy budowie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Po zakończeniu wojny, popyt na wyroby kamionkowe znacznie wzrósł. W kraju powstały nowe zakłady ceramiczne na terenie Dolnego Śląska (Ziębice ,Bolesławiec). Do ich uruchomienia zaangażowano wielu specjalistów z Suchedniowa. Nastąpiła też specjalizacja produkcji. Nowopowstałe przedsiębiorstwa wytwarzały rury kanalizacyjne, zaś Marywil ze względu na wysoką jakość gliny i doświadczoną , fachową kadrę pozostał przy produkcji kamionki kwasoodpornej.
W 1956 roku wybudowano w Suchedniowie nowy zakład z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi do wytwarzania wyrobów kamionkowych, których produkcja utrzymywana jest do dziś. W 1997 roku ZWK ”Marywil” S.A. zostały przekształcone w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa. Produkty firmy były wielokrotnie nagradzane na targach budowlanych.
Gwarantem wysokiej jakości wyrobów produkowanych w ZWK ”Marywil” S.A. jest wiedza i doświadczenie pracowników. Dzięki ich pracy i wysiłkowi prawidłowe funkcjonuje system Zakładowej Kontroli Produkcji. Ten fakt potwierdzają systematyczne , okresowo przeprowadzane badania rur i kształtek kanalizacyjnych w niezależnych certyfikowanych laboratoriach zewnętrznych.
ZWK ”Marywil” S.A. dysponując doświadczoną kadrą, odpowiednim zapleczem technologiczno-produkcyjnym oraz posiadając własne bogate złoża surowcowe współpracuje z twórcami kultury i wyższymi uczelniami artystycznymi organizując m.in. cenione plenery rzeźbiarskie.
ZASTOSOWANIE
Przewody kominowe:
NORMAL+, UNIWERSAL+ – do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnego rodzaju paliwami: gazem, olejem, węglem, koksem, drewnem
Rodzaje systemów: UNIWERSAL+, NORMAL+
Typy systemów: wewnętrzne
Materiał: kamionka
Izolacja: wełna mineralna
Wymiary (dł./szer./wys. lub śr./wys.) [mm]:
- NORMAL+ – 140/140/700, 180/180/700, 200/200/700
- UNIWERSAL+ – Ø150/700, Ø180/700, Ø200/700, Ø250/700
Sposób łączenia elementów: zaprawa szamotowa M-20KB (UNIWERSAL+, NORMAL+),
Elementy dodatkowe: obudowa keramzytowa, wełna mineralna, drzwiczki wyczystkowe, kratka wentylacyjna (UNIWERSAL+, NORMAL+); obudowa keramzytowa.
Temperatura wylotowa spalin [°C]: 600 (NORMAL+, UNIWERSAL+)
ZALETY
- trwałe i estetyczne
- przyjazne dla środowiska
- o dużej odporności cieplnej
- ekologicznie czyste
INFORMACJE DODATKOWE
Kraj produkcji: Polska
Dystrybucja: sprzedaż hurtowa i detaliczna
Aprobaty i certyfikaty: produkowane zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1457 oraz PN-EN 1457:2003/A1:2004 (przewody kominowe), N-EN 13063-2 (systemy kominowe)
Usługi: doradztwo techniczne
Pozostała oferta: rury i kształtki kamionkowe kanalizacyjne z uszczelką, armatura chemiczna neutralizatory, zlewy laboratoryjne)