PRODUCENCI
Eurotherm
ul.Zawiła 56, 30-390  Kraków
tel. 012 262 45 85,

Przytulne ciepło w Twoim domu

Piece kominkowe Eurotherm to idealne połączenie tradycji i nowoczesności. Dzięki mocy od 4 do 10 kW stanowią doskonałe źródło ciepła w okresie przejściowym i perfekcyjne uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania w sezonie grzewczym. Kominki Eurotherm są proste w montażu i bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie modele wyposażone są w samozamykające się drzwiczki gwarantujące utrzymanie ciągu kominowego i eliminujące możliwość zaprószenia ognia. Modele przeszklone posiadają hartowane szyby z systemem nawiewu zapobiegającym akumulowaniu się sadzy.

Nowoczesna technologia produkcji zapewnia sprawność powyżej 75% i poziom emisji spalin spełniający rygorystyczne wymagania normy PN-EN 13240:2001. W zależności od modelu kominki Eurotherm wyposażone są w tradycyjny szamot lub vermikulit – lekki materiał nowej generacji, lepiej akumulujący ciepło od szamotu i poprawiający proces spalania, co pozwala na dodatkowe obniżenie emisji spalin.

Niektóre modele obłożone są płytami ze steatytu – minerału o najwyższej pojemności cieplnej w przyrodzie. Taka obudowa kominka nadaje mu elegancki wygląd i zatrzymuje uzyskane ciepło na wiele godzin oraz chroni przed bezpośrednim kontaktem ze stalową konstrukcją kominka.

Naturalne, tanie i łatwo dostępne paliwo zapewnia szybkie i zdrowe ciepło, a solidne wykonanie bezawaryjną eksploatację. Dlatego Eurotherm S.A. gwarantuje prawidłową pracę swoich kominków przez okres 24 miesięcy od daty zakupu. Szeroki asortyment dodatków, na który składają sie szklane i stalowe podkłady oraz rury i kołnierze przyłączeniowe, pozwala dopasować kominki do każdego wnętrza, a estetyczne wykonanie i funkcjonalność gwarantują pełną satysfakcję z ich użytkowania przez długie lata.


ZALETY

  • najnowocześniejsze rozwiązania techniczne - palenisko oraz płyty zawracające wyłożone vermikulitem, tworzywem nowej generacji lepiej akumulującym ciepło od szamotu oraz dzięki poprawie spalania zmniejszającym emisję szkodliwych związków do atmosfery

  • kominki wyposażone są w system nawiewu zapobiegający zaczernieniu szyby

  • wykończenie steatytowe, granitowe lub marmurowe gwarantuje wysoką akumulację wytwarzanego ciepła


INFORMACJE DODATKOWE

Kraj produkcji: Niemcy

Dystrybucja: przez sieć dystrybutorów

Gwarancja: 2 lata

Aprobaty i certyfikaty: zaświadcza się zgodność produktów z normami Europejskimi EN13240:2001+A2:2004

NOWOŚĆ: kominki z szybą o właściwościach lustra (gdy piec jest zimny szyba odbija obraz natomiast po rozpaleniu i ogrzaniu pozwala delektować się widokiem płomieni)

ROZWIŃ OPIS