Układ GEO-System z rekuperacją

Nowoczesne budownictwo wymaga stosowania rozwiązań, które polepszają komfort życia i pozwalają na oszczędne gospodarowanie energią, takich jak np. mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. GEO-System to rozwiązanie, które zapewnia najwyższy spotykany w domach komfort w ciągu całego roku, ale także niskie koszty eksploatacyjne.

Układ GEO-System z rekuperacją

Spotykane na rynku rozwiązania spełniają dwie funkcje: nie tylko skutecznej wentylacji, ale również możliwie wysokiego odzysku ciepła. Układ GEO-System powstał w efekcie wieloletnich doświadczeń i prac badawczych firmy PRO-VENT.

Jest to połączenie innowacyjnego wysokosprawnego bezprzeponowego gruntowego wymiennika ciepła PRO-VENT i wykonanej według specjalnych wytycznych instalacji wentylacyjnej z centralą MISTRAL PRO, MISTRAL SLIM lub MISTRAL DUO.

Każda instalacja ma być zaprojektowana tak, aby uwzględniać konstrukcję budynku, jego bezwładność cieplną, zapotrzebowanie na chłód poszczególnych pomieszczeń, optymalną organizację powietrza, minimalne potrzeby wentylacyjne dla okresu zimowego i inne elementy.

GEO-System powinien być dodatkowo dobierany przy założeniu stosowania naturalnych sposobów ograniczania nadmiernego letniego nasłonecznienia.

Podstawowe atuty układu GEO-System:

  • Zmniejszenie strat ciepła zimą – maksymalny odzysk ciepła do 96%.
  • Zapobieganie nadmiernej suchości – naturalne dowilżenie powietrza zimą.
  • Zapobieganie duszności – dostarczanie pożądanego chłodu w porze letnich upałów.
  • Działanie antybakteryjne – znaczące zmniejszenie liczby drobnoustrojów w nawiewanym powietrzu.
  • Zdecydowanie najniższe koszty eksploatacyjne – wysoka efektywność energetyczna: 0,2 W/(m3/s).
  • Przyjazny w użytkowaniu – instalacja praktycznie niesłyszalna w pomieszczeniach.

Różnice między układem GEO-System, a innymi instalacjami wentylacyjnymi z rekuperacją:

  • Zwiększona nominalna wydajność powietrza o 50–100% w stosunku do wymogów higienicznych.
  • Zoptymalizowany przesył powietrza pod kątem zminimalizowania oporów oraz strat termicznych.
  • Podwyższona izolacyjność termiczna instalacji – dostosowana do transportu chłodu w lecie.
  • Optymalizacja zarządzaniem energii cieplnej wymiennika.

Układ GEO-System - praca latem

Poprzez dostarczanie znacznych ilości powietrza ochłodzonego i osuszonego w wymienniku gruntowym, GEO-System pomaga w efekcie utrzymać optymalne warunki komfortu w pomieszczeniach.

Dodatkowo naturalna bezwładność cieplna domu spowalnia proces wzrostu wartości temperatury wewnątrz budynku, co daje efekt „klimatu zamku o grubych murach”.

Układ GEO-System - praca w zimie

Normalnie w czasie mrozów powietrze zewnętrzne ma niewiele wilgoci – jest suche. Podczas przepływu przez Gruntowy Wymiennik Ciepła PRO-VENT ma ono bezpośredni kontakt z naturalnym, czystym podłożem.

Towarzyszy temu ogrzewanie i naturalne dowilżanie kapilarnie podciąganą wilgocią zawartą w gruncie. Dzięki temu korzystnie dla zdrowia zwiększa się wilgotność w wentylowanym domu.


źródło i zdjęcia: Pro-Vent

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT