Firma Blachy Pruszyński wyróżniona w konkursie TopBuilder

Blachy Pruszyński - producent pokryć dachowych i elewacyjnych został uhonorowany tytułem oraz statuetką TopBuilder 2012. Firmę wyróżniono za panele dachowe na rąbek stojący. Produkt ten posiada specjalne zamki, które umożliwiają wypięcie panelu bez jego uszkadzania.

Firma Blachy Pruszyński wyróżniona w konkursie TopBuilder

Produkty, które zostały zgłoszone do konkursu TopBuilder oceniane są pod kątem jakości i innowacyjności. Ważny jest także ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa procesu budowlanego. Ponadto istotne są parametry energooszczędności produktu oraz jego oddziaływanie na środowisko naturalne.

Jury konkursu ocenia również konkurencyjność danego produktu, to czy powstał on w wyniku prac badawczych oraz czy brali w nich udział polscy naukowcy i inżynierowie. Wyróżnienia TopBuilder mają też za zadanie podniesienie poziomu wiedzy uczestników procesu budowlanego, m.in. inwestorów, projektantów, konstruktorów, wykonawców oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń budowlanych, a także poszerzenie wiedzy inżynierskiej o najnowszych rozwiązaniach technologicznych gwarantujących wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo stawianych konstrukcji.

Panele na rąbek stojący to jeden z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych rodzajów pokryć dachowych, a mimo to produkty tego typu są w dalszym ciągu udoskonalane. Potwierdzeniem jest tutaj nowy model paneli, który firma Blachy Pruszyński wprowadziła do swojej oferty w 2011 r.

Kapituła konkursu TopBuilder doceniła producenta za wysoką jakość oraz innowacyjność wytwarzanych przez niego paneli na rąbek stojący. Nowy produkt ma 510 mm szerokości użytkowej i powstaje z blachy o maksymalnej grubości 0,7 mm. Jest on dostępny w dowolnej długości, w trzech rodzajach profilowania powierzchni: płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi.

Nowe panele dachowe firmy Blachy Pruszyński posiadają krawędzie ze ściętymi brzegami, które umożliwiają montaż na listwie startowej. Ponadto mocowanie produktów tego typu jest ułatwione za sprawą gotowych otworów montażowych, zaś odpowiednie profilowanie paneli ma za zadanie zminimalizować efekt falowania powierzchni pojawiający się czasem w wyniku oddziaływania temperatury.

Uroczysta gala wieńcząca konkurs organizowany przez miesięcznik "Builder" odbyła się 6 grudnia 2011 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Blachy Pruszyński, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Blachy Pruszyński

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Blachy Pruszyński
Blachy Pruszyński
Blachy Pruszyński
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT