Gamrat na targach Batimat w Paryżu!

Komfort ciepła w domu zawdzięczamy wielu czynnikom. Jednym z pożeraczy energii, a w konsekwencji naszych pieniędzy są mostki termiczne powstające w systemie izolacji. Jak im zapobiec?

Gamrat na targach Batimat w Paryżu!

Mostki cieplne to takie obszary w przegrodach budowlanych, przez które w niekontrolowany sposób ucieka ciepło. Powstają w miejscu zastosowania materiałów o lepszej przewodności cieplnej, czyli najczęściej materiałów konstrukcyjnych, ale także tam, gdzie wadliwe zastosowano izolację i powstały nieszczelności instalacyjne.Można ich jednak uniknąć – zarówno liniowych, powstających na powierzchni przegrody, jak i tych związanych z zastosowaniem innego materiału, przerywającego ciągłość izolacji – czyli mostków punktowych.

Dach nad głową… w dwóch warstwach

W projekcie budynku mieszkalnego należy więc koniecznie wyeliminować liniowe mostki cieplne, wynikające z przyjętych rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych. Przykładem mostków liniowych mogą być niezaizolowane murłaty przez które bardzo łatwo może dojść do dużych strat ciepła. Ważne jest, aby izolacja otulała dom jak kołdra – bez żadnych przerw.

-"Aby uniknąć liniowych mostków termicznych, dach ocieplajmy zawsze w dwóch warstwach, kładąc jedną warstwę prostopadle do drugiej. Pierwsza warstwa izolacji pomiędzy krokwiami i druga nad albo pod krokwiami prostopadle do pierwszej. Należy przyjąć, że grubość izolacji dachu powinna wynosić minimum 30 cm, co za tym idzie, wełnę szklaną instalujmy nie tylko między krokwiami, ale w dwóch warstwach". – mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER.

W dniach 2-6 listopada 2015 r., w Podparyskim Parku Ekspozycyjnym Paris-Nord Villepinte odbyły się Międzynarodowe Targi Budowlane Batimat 2015.

Jest to jedna z największych w Europie impreza targowa, na której firma Gamrat SA zaprezentuje kompozytową deskę tarasową - nowość 2015r., uhonorowaną prestiżowym tytułem Produkt Roku 2015. Na targach Batimat Gamrat SA będzie się wystawiać wraz z bułgarską firmą Devorex z siedzibą w Płovdiv, w której ma 100% udziałów. Batimat to spotkanie sektora budowlanego, mające na celu pozyskanie partnerów biznesowych oraz zapoznanie się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami w branży budowlanej.

Dla wystawców targi Batimat są niepowtarzalną okazją do zaprezentowania oferty produktowej, zapoznania się z aktualnymi trendami, wymiany informacji i pogłębienia wiedzy w zakresie nowych technologii i rozwiązań w sektorze budowlanym. Jesteśmy przekonani, że nasz nowy produkt - kompozytowa deska tarasowa Gamrat, charakteryzująca się wysokimi walorami estetycznymi oraz niekwestionowaną jakością spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających a udział w targach zaowocuje nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych.

źródło i zdjęcia: GAMRAT SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT