Plast-Box SA uruchamia produkcję elementów PVC dla spółki Gamrat

Rozszerzenie przez słupską firmę zakresu działalności o wytwarzanie elementów z PVC jest bezpośrednią konsekwencją kapitałowych powiązań ze spółką Gamrat. Stanowi to dobry sposób na zacieśnienie relacji partnerskich między firmami.

Plast-Box SA uruchamia produkcję elementów PVC dla spółki Gamrat

Plast-Box SA uruchamia produkcję elementów PVC jako dowód na umiejętność szybkiego rozpoznawania nowych wyzwań i możliwości. We współpracy z Gamratem zamierza wejść na nowy rynek i stać się producentem elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do systemów rynnowych i rurowych.

"Jesteśmy przekonani, że dzięki rozpoczęciu produkcji elementów z PVC uda nam się osiągnąć bardzo interesujące dodatkowe przychody dla spółki już w przyszłym roku, a co ważne zaczniemy budować w ten sposób zupełnie nową gałąź naszej działalności. Do produkcji dedykowanych wyrobów z tworzyw sztucznych, o których mowa, zostaną wykorzystane maszyny i gniazda produkcyjne najnowszej generacji z parku maszynowego w Słupsku. Inwestycje w dostosowanie jednej maszyny do nowej produkcji to kwoty relatywnie niskie w stosunku do wagi całego przedsięwzięcia", mówi Krzysztof Pióro, prezes spółki Plast-Box SA.

Krzysztof Pióro - prezes Plast-Box SAUruchomienie w słupskim zakładzie produkcji elementów PVC dla spółki Gamrat wiąże się z decyzją o tymczasowym odłożeniu współpracy obu spółek na Ukrainie. "Starannie planujemy nasze działania, rozsądnie rozkładamy siły. Nie chcemy jednocześnie realizować dwóch zupełnie nowych, trudnych przedsięwzięć. A zatem obecnie skupiamy się we współpracy z Gamratem na uruchomieniu produkcji dla nich w Polsce, a w przyszłym roku podejdziemy do współpracy z wykorzystaniem naszej spółki na Ukrainie.

Wejście w produkcję elementów do systemów rynnowych Gamratu to dla Plast-Boxu tak duża szansa, że chcemy ją w pełni wykorzystać. Pozyskujemy nowe know-how, wprowadzamy nowe produkty, zupełnie inne od obecnych, uczymy się pracować z nowym dla nas materiałem, wkładamy nogę w drzwi zupełnie nieznanego dotąd dla nas ogromnego rynku", wyjaśnia Krzyszto Pióro.

W najbliższym czasie firma Plast-Box SA będzie wytwarzała elementy PVC do systemów rynnowych i rurowych wyłącznie dla spółki Gamrat. W przyszłości pomorska firma planuje rozpocząć produkcję tego typu części również dla innych odbiorców.

Pojawiające się perspektywy rozwoju oraz nowoczesna i szeroka, aktualna oferta produktowa Plast-Box SA stanowią podstawę do optymistycznych prognoz finansowych na najbliższe lata. Po bardzo dobrym roku 2011 firma realizuje wzrostową tendencję w przychodach i zyskach. Uruchomienie produkcji elementów PVC dla spółki Gamrat pomoże utrzymać wzrostową tendencję w 2013 r. i w dalszej przyszłości.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Gamrat, która znajduje się tutaj.

źródło: Plast-Box SA
zdjęcia: Plast-Box SA, Gamrat SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT