Blacha na pokrycie przydomowego warsztatu lub magazynku

Dowiedz się, dlaczego optymalnym wyborem jest blaszane pokrycie garażu, domku narzędziowego, magazynku czy innego niewielkiego obiektu gospodarczego. Podpowiadamy, który typ blachy powlekanej jest najbardziej ekonomiczny i łatwy w zastosowaniu. Jeżeli przygotowujesz się do budowy garażu, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Blacha na pokrycie przydomowego warsztatu lub magazynku

Jaką blachę wybrać do pokrycia garażu?

W praktyce do pokrycia garażu możliwe jest zastosowanie każdego typu blachy stalowej. Optymalna jest blacha trapezowa powlekana – trwała i lekka, lecz także łatwa w układaniu i ekonomiczna.

Często do pokrycia garażu wykorzystywany jest materiał, który pozostał po zakończeniu prac na większym obiekcie. Dzięki temu możliwe jest zachowanie spójnej kolorystyki dachów wszystkich zabudowań na posesji.

Pamiętaj, że na dach nadaje się blacha trapezowa o minimalnym przetłoczeniu 14 mm (T-14). Oczywiście możesz zastosować blachy o znacznie wyższym profilu, np. T-18. Z kolei materiał o niższych profilach (T-3, T-7 czy T-8) doskonale nadaje się do wykonania podbitek i zabezpieczenia ścian garażu.

Czy warto zbudować cały garaż z blachy?

Jeżeli masz odpowiednie umiejętności i podstawowe narzędzia do obróbki blachy i profili stalowych (przede wszystkim narzędzia do cięcia, wiercenia i spawania), możesz spróbować samodzielnie wznieść niewielki „blaszak”.

Blachę o profilu 35 mm (T-35) czy 55 mm (T-55) możesz zastosować jako materiał konstrukcyjny do wypełniania ścian. Z blachy trapezowej przygotujesz też trwałe drzwi lub uchylną bramę.

Jeżeli potrzebujesz fachowej konsultacji w sprawie zakupu i zastosowania blach trapezowych, specjaliści firmy Hanbud czekają na Twój telefon. Konsultacje są całkowicie bezpłatne. Korzystając z doradztwa, przyspieszysz planowanie i unikniesz kosztownych błędów.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT