Możliwości wykorzystania lepiku na zimno

Lepik na zimno to produkt o niezwykle szerokich możliwościach zastosowania. Można go użyć do remontu dachu, klejenia oraz jako element hydroizolacji. Jest on przeznaczony do naprawy pokryć dachowych z pap asfaltowych lub pokryć bitumicznych bezspoinowych, a także do klejenia materiałów na bazie bitumu, i to zarówno do cegieł, betonu, metalu, jak i drewna, ceramiki oraz innych rodzajów powierzchni.

Możliwości wykorzystania lepiku na zimno

Zastosowanie lepiku

Zastosowanie lepiku na zimno zapewnia wyższą odporność na spękania mrozowe, o które nie jest trudno w polskim klimacie. Tego typu produkt może być stosowany zarówno w hydroizolacji dachu, jak i w przypadku izolacji fundamentów, balkonów oraz tarasów. Słowem lepik nadaje się do wszechstronnego użycia. Jest on zalecany zawodowcom, ale także osobom, które nie mają dużego doświadczenia w zakresie prac budowlanych, ponieważ jego nakładanie jest bardzo proste.

Jaki lepik na zimno wybrać?

Jakie są korzyści użycia lepika na zimno MASTER od TECHNONICOL? To przede wszystkim przyspieszenie remontu, ponieważ nałożenie produktu jest bezproblemowe, nie trzeba materiału uprzednio rozgrzewać. Świetnie sprawdzi się w trakcie wszelkiego typu prac renowacyjnych, na przykład do naprawy ewentualnych ubytków w pokryciu dachowym z papy lub bitumu. Dodatkowo nie wymaga on użycia specjalistycznego sprzętu, a jednocześnie zapewnia trwałe połączenie na długi czas i niezawodnie chroni przed wodą. Niewątpliwą zaletą lepiku na zimno jest jego silne wiązanie się z podłożem. Dzięki temu powłoka jest bardzo trwała i jednocześnie zabezpieczona przed działaniem słabych kwasów, zasad i innych związków.

Zastosowanie lepiku na zimno

Lepik na zimno jest produktem łatwym w użyciu, ale wymaga on wcześniejszego przygotowania podłoża. Nie powinno być na nim stojącej wody oraz szronu. Z powierzchni, na jaką lepik ma zostać nałożony, należy również usunąć wszelkie luźne elementy, ostre krawędzie, a ewentualne części metalowe powinny być pozbawione rdzy. Jeżeli powierzchnia jest porowata, to trzeba ją wyrównać. Beton, który jest dość chłonny, najlepiej jest wcześniej zagruntować, np. gruntem bitumicznym MASTER od TECHNONICOL.

Jeżeli lepik na zimno ma być zastosowany do renowacji starych pokryć, należy usunąć wszelkie luźne fragmenty papy lub gontu bitumicznego oraz zanieczyszczenia. Dodatkowo należy także zniwelować poprzez nacięcie wszelkie wybrzuszenia i podkleić je.

Lepik na zimno marki TECHNONICOL najwygodniej jest nakładać szczotką dekarską, pacą albo szpachlą. Jest bardzo wydajny, przez co prace postępować będą bardzo szybko. Po kilku minutach od nałożenia lepik dobrze jest lekko docisnąć, dzięki czemu rozwinie on w pełni swoje właściwości związane z izolacją. Najlepsze warunki do tego typu prac to temperatura od 5 do 30 stopni Celsjusza, ale dla lepiku MASTER zakres temperatur wzrasta (od -10 do +40 °C). W przypadku niższych temperatur (mniej niż +5 °C) a zaleca się przechowywanie pojemników z lepikiem w temperaturze pokojowej, co ułatwi nakładanie materiału.

źródło i zdjęcie: TECHNONICOL

Komentarze

Gość Daro

11 Paź 2020, 18:01

U mnie balkin wysmarowali. Smierdzi jak cholera w domu. Czy itong moze tak nasiaknac???

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
FILMY OSTATNIO DODANE