Grafitowe pokrycie z blachy sposobem na modny dach

Budując dom, inwestorzy dużą uwagę przywiązują do materiału ściennego, nie zwracając uwagi na pokrycie dachowe, zresztą bardzo często na tym etapie tną koszty. To duży błąd. Pokrycie dachowe jest bardzo ważne, ponieważ jego wymiana jest kosztowna, a poza tym źle dobrane kolorystycznie będzie szpeciło nowo wybudowany czy remontowany budynek.

Grafitowe pokrycie z blachy sposobem na modny dach

Wybór koloru pokrycia dachowego

Wybierając pokrycie dachowe, nie oszczędzajmy i nie wybierajmy najtańszych materiałów, ponieważ nietrafiona inwestycja zemści się bardzo szybko generując większe koszty eksploatacji domu, dodatkowo będzie utrudniała użytkowanie poddasza. Co tu ukrywać, ważne jest też zdanie sąsiadów i przyjaciół - chcielibyśmy, aby patrzyli oni na nasz dom z zazdrością, a przecież tylko raz można zrobić pierwsze wrażenie.

Godnym polecania materiałem są pokrycia blaszane firmy Blachy Pruszyński. Zarówno blachodachówki, jak i blachy płaskie tej firmy dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii charakteryzują się dużą trwałością, odpornością na korozję, działanie promieniowanie UV, zarysowania i uszkodzenia np. powstające w wyniku spadających szyszek.

Ich trwałość wynosi 50 lat. Poza tym pokrycia blaszane firmy Blachy Pruszyński dostępne są w wielu oryginalnych kolorach, możemy je więc dopasować do każdego domu. Jednak jeśli chcemy być „modni”, wybierzmy te w kolorze grafitowym, które obecnie „króluje” na dachach.

Dlaczego kolor grafitowy?

Kolor dachu powinien pasować i korespondować z kolorem elewacji oraz otoczeniem. Decydując się na pokrycie grafitowe mamy gwarancję, że nasz dach w 100% spełni te oczekiwania. Grafit to naturalność, uniwersalność, elegancja, szyk i nowoczesność.

Szary to także wyciszenie, odnalezienie równowagi, harmonii ze światem, uporządkowanie myśli - stanów emocjonalnych tak niezbędnych po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Pokrycie z blachy w kolorze grafitowym podkreśli zarówno klasyczny, jak i awangardowy charakter budynku, nadając im nowoczesny, elegancki charakter.

Blachodachóka REN z oferty firmy Blachy Pruszyński

Blachodachówka grafitowa pasuje do wszystkich kolorów elewacji, na zdjęciu blachodachówka REN

Dach w kolorze ciemno szarym idealnie harmonizuje z każdą elewacją i odnajduje równowagę w otoczeniem - mówi ekspert firmy Blachy Pruszyński. - Poza tym grafitowy dach doskonale dopasowuje się zarówno do nowoczesnych brył domu, jak i domów w stylu dworkowym. Pamiętajmy jednak, że może on optycznie zmienić proporcje dachu, ponieważ grafit jest prawie czarny.

Grafitowy dach z blachy w połączeniu z elewacją i otoczeniem

Grafitowy dach z blachy jest uniwersalny i ponadczasowy. Rozwiązanie to jest doskonale dla zwolenników łagodnych kompozycji, jak i bardziej wyrazistych kolorów. Blachodachówka grafitowa pasuje do wszystkich kolorów elewacji, nawet tych o intensywnej barwie, a także wykończonych klinkierem, drewnem, kamieniem naturalnym. Białe czy kremowe elewacje w połączeniu z grafitową blachodachówką zyskują nowy i ponadczasowy wyraz, stanowiąc indywidualne, nowoczesne, zsynchronizowane połączenie.

Pamiętajmy jednak, że domy z ciemnymi dachami najlepiej wyglądają na otwartych, nieporośniętych roślinnością przestrzeniach, prezentując całą bryłę budynku. Grafitowe pokrycie najlepiej prezentuje się na prostych, dwuspadowych dachach, gdyż ułożone na bardzo stromych połaciach z dużą ilością załamań może przytłoczyć bryłę domu.

Blacha płaska zamiast blachodachówki

Zwolennicy minimalistycznej architektury zamiast blachodachówki mogą na dachu swojego domu ułożyć blachę płaską. Podkreśli ona charakter domu, doda harmonii i elegancji. Pokrycia płaskie ciekawie wyglądają w zestawieniu z bardzo wyrazistymi, intensywnymi, a nawet kontrastowymi barwami.

Grafitowy dach z blachy płaskiej, Blachy Pruszyński
Grafitowy dach z blachy jest uniwersalny i ponadczasowy

Pamiętajmy, że zanim wybierzemy pokrycie dachowe, poradźmy się architekta. Z jego pomocą nasz dom będzie zachwycał swoim wyglądem.

źródło i zdjęcia: Blachy Pruszyński

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Blachy Pruszyński
Blachy Pruszyński
Blachy Pruszyński