Wybór koloru pokrycia dachowego
Wybierając pokrycie dachowe, nie oszczędzajmy i nie wybierajmy najtańszych materiałów, ponieważ nietrafiona inwestycja zemści się bardzo szybko generując większe koszty eksploatacji domu, dodatkowo będzie utrudniała użytkowanie poddasza. Co tu ukrywać, ważne jest też zdanie sąsiadów i przyjaciół - chcielibyśmy, aby patrzyli oni na nasz dom z zazdrością, a przecież tylko raz można zrobić pierwsze wrażenie.
Godnym polecania materiałem są pokrycia blaszane firmy Blachy Pruszyński. Zarówno blachodachówki, jak i blachy płaskie tej firmy dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii charakteryzują się dużą trwałością, odpornością na korozję, działanie promieniowanie UV, zarysowania i uszkodzenia np. powstające w wyniku spadających szyszek.
Ich trwałość wynosi 50 lat. Poza tym pokrycia blaszane firmy Blachy Pruszyński dostępne są w wielu oryginalnych kolorach, możemy je więc dopasować do każdego domu. Jednak jeśli chcemy być „modni”, wybierzmy te w kolorze grafitowym, które obecnie „króluje” na dachach.
Dlaczego kolor grafitowy?
Kolor dachu powinien pasować i korespondować z kolorem elewacji oraz otoczeniem. Decydując się na pokrycie grafitowe mamy gwarancję, że nasz dach w 100% spełni te oczekiwania. Grafit to naturalność, uniwersalność, elegancja, szyk i nowoczesność.
Szary to także wyciszenie, odnalezienie równowagi, harmonii ze światem, uporządkowanie myśli - stanów emocjonalnych tak niezbędnych po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Pokrycie z blachy w kolorze grafitowym podkreśli zarówno klasyczny, jak i awangardowy charakter budynku, nadając im nowoczesny, elegancki charakter.
Blachodachówka grafitowa pasuje do wszystkich kolorów elewacji, na zdjęciu blachodachówka REN |
„Dach w kolorze ciemno szarym idealnie harmonizuje z każdą elewacją i odnajduje równowagę w otoczeniem - mówi ekspert firmy Blachy Pruszyński. - Poza tym grafitowy dach doskonale dopasowuje się zarówno do nowoczesnych brył domu, jak i domów w stylu dworkowym. Pamiętajmy jednak, że może on optycznie zmienić proporcje dachu, ponieważ grafit jest prawie czarny.”
Grafitowy dach z blachy w połączeniu z elewacją i otoczeniem
Grafitowy dach z blachy jest uniwersalny i ponadczasowy. Rozwiązanie to jest doskonale dla zwolenników łagodnych kompozycji, jak i bardziej wyrazistych kolorów. Blachodachówka grafitowa pasuje do wszystkich kolorów elewacji, nawet tych o intensywnej barwie, a także wykończonych klinkierem, drewnem, kamieniem naturalnym. Białe czy kremowe elewacje w połączeniu z grafitową blachodachówką zyskują nowy i ponadczasowy wyraz, stanowiąc indywidualne, nowoczesne, zsynchronizowane połączenie.
Pamiętajmy jednak, że domy z ciemnymi dachami najlepiej wyglądają na otwartych, nieporośniętych roślinnością przestrzeniach, prezentując całą bryłę budynku. Grafitowe pokrycie najlepiej prezentuje się na prostych, dwuspadowych dachach, gdyż ułożone na bardzo stromych połaciach z dużą ilością załamań może przytłoczyć bryłę domu.
Blacha płaska zamiast blachodachówki
Zwolennicy minimalistycznej architektury zamiast blachodachówki mogą na dachu swojego domu ułożyć blachę płaską. Podkreśli ona charakter domu, doda harmonii i elegancji. Pokrycia płaskie ciekawie wyglądają w zestawieniu z bardzo wyrazistymi, intensywnymi, a nawet kontrastowymi barwami.
Grafitowy dach z blachy jest uniwersalny i ponadczasowy |
Pamiętajmy, że zanim wybierzemy pokrycie dachowe, poradźmy się architekta. Z jego pomocą nasz dom będzie zachwycał swoim wyglądem.
źródło i zdjęcia: Blachy Pruszyński
Komentarze